Головна Увійти Про сайт

Братська Хрестовоздвиженська церква та монастир


рейтинг: 5, відгуків: 5

Братська Хрестовоздвиженська церква та монастир
Адреса:м. Луцьк, вул. Данила Галицького, 2
Години:
Братська Хрестовоздвиженська церква, починаючи з 1990 року, використовується братством як єпархіальний храм Української православної церкви Київського Патріархату. Із часу національного відродження на зламі 80-90-х років було створено кілька проектів із реставрації церкви до її первісного вигляду. Однак жоден проект не був утіленим. Натомість у 2010 році був закінчений ремонт церкви, який вніс невластиві українському храмові елементи вигляду, чим дещо спотворив національну пам’ятку архітектури. Поруч храму розміщена меморіальна дошка з іменами похованих у крипті членів братства.

На стіні зробленої у радянські роки прибудови розміщений барельєф Галшки Гулевичівної, однієї з фундаторок церкви. Храм має підземелля, де поховані члени братства, зокрема Данило Братковський. Братський монастир частково використовується як житло, а частково як приміщення братства. На ньому висить меморіальна дошка, яка висвітлює основні події з історії Луцького братства. Поруч із братським комплексом розташована ділянка, де розміщена дзвіниця та хрест.

Сама експозиція музею розповідає про історію Луцького православного Хрестовоздвиженського братства, яке виникло на початку XVII століття. Серед експонатів – художні твори волинських митців Олександра Дишка і Володимира Жупанюка.

Це, зокрема, живописні портрети таких відомих діячів братства, як Луцький єпископ Афанасій Пузина, іконописець Йов Кондзелевич та Данило Братковський.

Раритетами музею є стародруки з бібліотеки Луцького братства, зокрема, Апостол і Євангеліє. Представлений також і документальний матеріал.

Сама експозиція була створена спільними зусиллями Волинського крайового братства святого апостола Андрія Первозваного та Волинського краєзнавчого музею.

Мій відгук

code


Людмила Дем'янович
22.02.20

Можна душевно відпочити.Отець Василь- людина від бога.

Ельза Козачок
20.01.20

Прекрасно. Ініціатива з Барильєфом ( пам'ятним) Галашки Гулевічивни, що власне і кличе до цього місця. Відновлена історична пам'ятка — як центр оборони і збереження грецької церкви на Русі!

Арсен Горбач
22.10.19

Мені дуже подобається

oleg romanovski
28.08.19

Хрестовоздвиженська церква разом з пізніше збудованим монастирем чину василіанів становлять єдиний комплекс вцілілих пам’яток архітектури, збудованих Луцьким Хрестовоздвиженським братством. Хрестовоздвиженське братство – культурно-релігійне об’єднанн.. Читати далі »

Станіслав Ломізов
18.08.19

Старовинний храм,який був понищений за Радянського Союзу(вкористовувався як планетарій).Зараз гарно відреставрований.Багаті розписи.Збережений давній іконостас.

Djonni Fas
04.07.19

Маленька церковця, є підземелля із захороненнями

Катя Шустер
14.05.19

Невелика але затишна церква, у вихідні тут, зазвичай, дві служби: з 8-ї години ранку до 10-ї, і з 10-ї до 12-ї. Настоятель храму Отець Василь добрий і чуйний. А обряди проводять за символічну пожертву.

Лариса Зейко
13.04.19

Атмосфера доброзичливості та батьківської турботи завдяки настоятелю Храму отцю Василію та громади прихожан.

© Луцьк24