Головна Увійти Про сайт
★ 4.9

Хрестовоздвиженська церква ПЦУ


рейтинг: 4.9, відгуків: 14
Хрестовоздвиженська церква ПЦУ
Адреса:Луцьк, вул. Данила Галицького, 2
Братська Хрестовоздвиженська церква, починаючи з 1990 року, використовується братством як єпархіальний храм Української православної церкви Київського Патріархату. Із часу національного відродження на зламі 80-90-х років було створено кілька проектів із реставрації церкви до її первісного вигляду. Однак жоден проект не був утіленим. Натомість у 2010 році був закінчений ремонт церкви, який вніс невластиві українському храмові елементи вигляду, чим дещо спотворив національну пам’ятку архітектури. Поруч храму розміщена меморіальна дошка з іменами похованих у крипті членів братства.

На стіні зробленої у радянські роки прибудови розміщений барельєф Галшки Гулевичівної, однієї з фундаторок церкви. Храм має підземелля, де поховані члени братства, зокрема Данило Братковський. Братський монастир частково використовується як житло, а частково як приміщення братства. На ньому висить меморіальна дошка, яка висвітлює основні події з історії Луцького братства. Поруч із братським комплексом розташована ділянка, де розміщена дзвіниця та хрест.

Сама експозиція музею розповідає про історію Луцького православного Хрестовоздвиженського братства, яке виникло на початку XVII століття. Серед експонатів – художні твори волинських митців Олександра Дишка і Володимира Жупанюка.

Це, зокрема, живописні портрети таких відомих діячів братства, як Луцький єпископ Афанасій Пузина, іконописець Йов Кондзелевич та Данило Братковський.

Раритетами музею є стародруки з бібліотеки Луцького братства, зокрема, Апостол і Євангеліє. Представлений також і документальний матеріал.

Сама експозиція була створена спільними зусиллями Волинського крайового братства святого апостола Андрія Первозваного та Волинського краєзнавчого музею.

Мій відгук

code

22.10.21
Не хочу нахвалювати тому що кожна людина шукає своє духовне життя. Я найшов собі саме в цьому храмі що мені саме там подобається що ти приходиш туди помолитись згадати своїх рідніх і почуваєш себе як у великій родині ніхто тебе не штовхає не повчає .. Читати далі »
28.08.21
Гарне місце
08.08.21
Надзвичайно душевний священник, отець Василій❤??
19.04.21
Часто відвідую
02.04.21
Гарна будівля
07.10.20
Спокійна і приємна атмосфера. Рекомедую тим хто хоче в Українській церкві вінчатися, хрещення дитини чи чи інші душевні питання вирішити. Також отримати пораду священника
22.02.20
Можна душевно відпочити.Отець Василь- людина від бога.
20.01.20
Прекрасно. Ініціатива з Барильєфом ( пам'ятним) Галашки Гулевічивни, що власне і кличе до цього місця. Відновлена історична пам'ятка — як центр оборони і збереження грецької церкви на Русі!
22.10.19
Мені дуже подобається
28.08.19
Хрестовоздвиженська церква разом з пізніше збудованим монастирем чину василіанів становлять єдиний комплекс вцілілих пам’яток архітектури, збудованих Луцьким Хрестовоздвиженським братством. Хрестовоздвиженське братство – культурно-релігій.. Читати далі »
18.08.19
Старовинний храм,який був понищений за Радянського Союзу(вкористовувався як планетарій).Зараз гарно відреставрований.Багаті розписи.Збережений давній іконостас.
04.07.19
Маленька церковця, є підземелля із захороненнями
14.05.19
Невелика але затишна церква, у вихідні тут, зазвичай, дві служби: з 8-ї години ранку до 10-ї, і з 10-ї до 12-ї. Настоятель храму Отець Василь добрий і чуйний. А обряди проводять за символічну пожертву.
13.04.19
Атмосфера доброзичливості та батьківської турботи завдяки настоятелю Храму отцю Василію та громади прихожан.

© Луцьк24