Луцьк24

e-mail
пароль

Реєстрація

Братська Хрестовоздвиженська церква та монастир


Братська Хрестовоздвиженська церква та монастир

Адреса:м. Луцьк, вул. Данила Галицького, 2
Години:
Братська Хрестовоздвиженська церква, починаючи з 1990 року, використовується братством як єпархіальний храм Української православної церкви Київського Патріархату. Із часу національного відродження на зламі 80-90-х років було створено кілька проектів із реставрації церкви до її первісного вигляду. Однак жоден проект не був утіленим. Натомість у 2010 році був закінчений ремонт церкви, який вніс невластиві українському храмові елементи вигляду, чим дещо спотворив національну пам’ятку архітектури. Поруч храму розміщена меморіальна дошка з іменами похованих у крипті членів братства.

На стіні зробленої у радянські роки прибудови розміщений барельєф Галшки Гулевичівної, однієї з фундаторок церкви. Храм має підземелля, де поховані члени братства, зокрема Данило Братковський. Братський монастир частково використовується як житло, а частково як приміщення братства. На ньому висить меморіальна дошка, яка висвітлює основні події з історії Луцького братства. Поруч із братським комплексом розташована ділянка, де розміщена дзвіниця та хрест.

Сама експозиція музею розповідає про історію Луцького православного Хрестовоздвиженського братства, яке виникло на початку XVII століття. Серед експонатів – художні твори волинських митців Олександра Дишка і Володимира Жупанюка.

Це, зокрема, живописні портрети таких відомих діячів братства, як Луцький єпископ Афанасій Пузина, іконописець Йов Кондзелевич та Данило Братковський.

Раритетами музею є стародруки з бібліотеки Луцького братства, зокрема, Апостол і Євангеліє. Представлений також і документальний матеріал.

Сама експозиція була створена спільними зусиллями Волинського крайового братства святого апостола Андрія Первозваного та Волинського краєзнавчого музею.

Мій відгук© Луцьк24