Головна Увійти Про сайт
★ 4.4

Будинок скульптора Голованя


рейтинг: 4.4, відгуків: 32
Будинок скульптора Голованя
Адреса:Луцьк, вул. Лютеранська, 9
Години:понеділок: Відкрито 24 години вівторок: Відкрито 24 години середа: Відкрито 24 години четвер: Відкрито 24 години пʼятниця: Відкрито 24 години субота: Відкрито 24 години неділя: Відкрито 24 години
Коли потрапляєш у садибу Миколи Голованя, зачаровуєшся створеною ним красою. Вражає навіть оригінальна кам’яна огорожа. Увінчує архітектурний комплекс розкішний палац на березі Стиру. Відразу й не визначити, до якого архітектурного стилю належить така дивовижна споруда. Вона нагадує замок Середньовіччя й увібрала в себе риси готики, класицизму, бароко.

Проект майбутнього будинку розробив відомий волинський архітектор Ростислав Метельницький. Щоб утілити задумане, Микола Головань роками стягував камінчик до камінчика, вишукував добротну глину, гіпс. У будинку все, окрім сантехніки та електрики, зроблено руками господаря. Композиції доводилося виконувати у кількох екземплярах, бо на них одразу знаходився покупець. Змушений був продавати деякі роботи, адже втілення проекту потребувало значних фінансових затрат. Проте майстер запевняє, що найкращі, найдосконаліші роботи він залишав. Вони зібрані у замку. Серед них — і барельєф із зображенням усіх членів сім’ї скульптора на фронтоні будинку. Зроблений із зеленого піщаника, він заважив півтори тонни. Нелегко було його вмурувати.

Мій відгук

code

21.02.22
Будинок беззаперечно виглядає оригінально та цікаво. Нажаль околиці занедбані, але місцевість дуже мальовнича - річка із скульптурою біля неї, пантон із виглядом на ріку в дві сторони, кірху і, власне, будинок. В оздобленні самого будинку можна знайт.. Читати далі »
27.12.21
Це щось неймовірно цікаве, місце в яке хочеться повертатися, атмосфера те що потрібно, тихо, спокійно, неподалік є причал, на якому можна релаксувати під хвилі р. Стир та вдивлятися у захід сонця. Рекомендую.
29.10.21
Надзвичайно цікаве місце. Тут досить незвичні скульптури і відразу охоплює якась атмосфера таємничості, ніби потрапляєш в казку. Особливо це відчутно ввечері, тоді здається ніби химери оживають? рекомендую відвідати всім!
21.10.21
Будинок вражає. А ще більше вражає те, що це витвір одного чоловіка, не бригади, не фірми, а чоловіка, який робить все своїми руками. Також бачу те, як тут, на території дому і подвір'я старі, обвалені каменюки і результати недбалості нашої влад.. Читати далі »
19.10.21
Дуже цікаве місце,таке затишне... Багато цікавих думок автора вкладено в скульптури.Обовязково відвідайте цей шедевр архітектури,та познайомтеся зі скульптором, який його створив і живе там?
13.09.21
цікавий будинок, котрий скульптор будує власними руками та фантазією..не розумію чому місто привласнює це собі, хоча не зробило рівно нічого щоб допомогти цій людині втілювати свій талант...Пан Микола робить все самотужки і заробляє на себе сам без д.. Читати далі »
25.08.21
Будинок скульптора вражає своїми масштабами. В комплексі це виглядає досить хаотично, але коли придивляєшся до деталей, зблизька - стає відчутно, скільки любові та праці вкладено в ці роботи. Неймовірне місце. Самого скульптора теж пощастило зустріти.. Читати далі »
22.08.21
Можна вважати Голованя диваком, але складно не захоплюватись його ентузіазмом і майстернісю. Поєднати настільки різні стилі вдається небагатьом, а цьому скульптору вдалося. Справді місце, де минуле оживає в теперішньому. Головне - пам'ятка все щ.. Читати далі »
15.08.21
Дуже цікавий будинок і всі скульптури які знаходяться навколо нього. Якщо ви в Луцьку, то це обов'язково треба бачити. Якщо повезе, то можна поспілкуватися з самим митцем, Миколою Голованем.
08.08.21
Чомусь це місце притягує більше ніж Луцький замок. Відвідав вже другий раз. Цього разу вже знав більше про власника з сюжету в інтернеті. Пощастило зайти на подвір'я і поспілкуватись з паном Миколою Микитовичем. Дуже добра і привітна людина. Зі .. Читати далі »
25.07.21
Дуже атмосферне місце. Скульптор цього будинку водночас там і живе де творить всі свої скульптури і дизайн свого будинку. Людина з великою душею і дуже розумний в його словах великий зміст як буде нагода у вас послухати його. Поруч протікає річка на .. Читати далі »
17.07.21
Будинок скульптур, це насправді дім в якому живе люлина, яка робить різні скульптури наче на продаж. Через те, що за ними ніхто не доглядає, виглядає так ніби їм сотні років а насправді навіть і не десяток. Дім з вигляду "забарахолений", не.. Читати далі »
04.07.21
«Будинок скульптора Голованя» - унікальний житловий будинок в місті. Скульптор Микола Головань створює свій дім уже впродовж чотирьох десятиліть, не зупиняючись і досі. Будівля прикрашена безліччю різних кам'яних скульптур, які вико.. Читати далі »
19.06.21
Хороше місце.Атмосфера приємна,локація чудова.Господар молодець,що створює такі шедевральні скульптури.Хотілося б, щоб це місце було не тільки візитівкою Луцька,але і всієї західної україни.
17.05.21
Будинок, який так усюди рекламують, надихає гнітюче враження. Все запущено, в дворі все розкидане; якісь пляшки, понівечені скульптури, злам, і десь в тому хаосі постійно щось робить дядько скульптор.
05.05.21
Гарна історія, чудове розташування біля річки Стир ... Скульптор 78 річний, постійно в роботі ... Його скульптури знаходяться в Луцькому парку , багато по місту.... Бажано допомогти посильно такій людині, що потерпає від вандалів та шахраїв,які корис.. Читати далі »
31.01.21
Якщо вперше м Луцьку ,то це варте вашої уваги, ціково виповнені скульптури,над якими можна залипнути розкглядаючи деталі,один раз варто відвідати 100% але якщо маєте час.
16.01.21
Багато різних скульптур, як на фасаді так і поряд з будинком. Можна довго роздивлятися все. Поряд невеличка річка
28.11.20
Знаходиться недалеко від замку Любарта, вражаючий, цікавий, зараз реставрується, шкода, що такі будинки не ціняться нашою державою і людьми
19.11.20
Опинились тут майже випадково, але були дуже раді, що довелось відвідати це чудове і трошки дивне місце. Нам дуже пощастило, бо екскурсію нам провів сам хазяїн маєтку-скульптор Микола Головань. А розповідь з перших вуст була неочікуваним бонусом до п.. Читати далі »
13.11.20
Задумка цікава, але реалізація не дуже. Все це, можна було б розвинути до набагато більших масштабів. Окультурити трішки, а то воно все на одній великій купі. На подвір'ї все розкидано, одним словом - гармидер. Самі скульптури мені чомусь нагада.. Читати далі »
29.10.20
Чудове місце. Доробили інфраструктуру, є причал і площа. Сам будинок чарівний і при нагоді можна поспілкуватись з його власником і творцем. І просто приємною людиною.
09.05.20
Про цю людину(скульптор Микола Головань) написані книги та зняті фільми і сюжети. І тому сказати щось в двух словах, це нічого не сказати. У цьому місці вже побувало величезна кількість людей з України та багатьох куточків світу. І я теж із задоволен.. Читати далі »
11.03.20
Якщо вперше м Луцьку ,то це варте вашої уваги, ціково виповнені скульптури,над якими можна щалипнути розкглядаючи деталі,один раз варто відвідати 100% але якщо маєте час
03.03.20
Найнезвичайніша будівля, яку я бачила. Дуже цікаве місце для екскурсії і фотографій. Чудовою фотозоною є плавуча пристань на річці Стир. Місце, яке мусите відвідати приїхавши в наше чарівне місто))
09.02.20
Дуже багато різних статуй. Містичні тварини і персонажі, кам'яні квіти та багато іншого. Безлад навколо будинку робить його ще більш особливим та привабливим.
20.01.20
Доволі нестандартна місцева цікавинка. Скульптор Головань облаштував власну оселю різноманітними скульптурами, щось накшталт "Будинку з хімерами" або Саграда Фамілья. Але з власним, несподіванним баченням. Я б порівняла цю будівлю і ділянк.. Читати далі »
19.02.19
Були групою вечірньою екскурсією по рамантичному Луцьку, а будинок скульптора одна із "зупинок". Сподобалось і відгукнулося те, що сам пан Микола вийшов поспілкуватися до нас) Нам дозволили все оглянути, погуляти у дворі. Прекрасне місце і .. Читати далі »
19.02.19
Казкове місце!Виглядає дуже реалістисно у променях сонця, що заходить.
14.02.19
Гарне місце. Якщо ви перший раз у Луцьку це те місце яке я радив би подивитися у першу чергу.
02.02.19
Мені будинок здався цікавим в тому плані, що це людина будувала його для себе і , схоже, поклала на це все своє життя. Видно, що він досі не закінчений. Не можна сказати, що це якесь архітектурне диво, просто нагромадження багатьох різних елементів. .. Читати далі »
10.01.19
Місце більше схоже на звалище так як по території скрізь розсипані цеглини багато бетонних пам'ятників. Саме приміщення схоже що на реставрації. В середину потрапити не можливо так як скрізь замки на дверях. Взагалі видно що можна піднятися на в.. Читати далі »

© Луцьк24