Головна Увійти Про сайт

Будинок Голованя


рейтинг: 4, відгуків: 5

Будинок Голованя
Адреса:м. Луцьк, вул. Лютеранська, 9
Години:понеділок: Відкрито 24 години вівторок: Відкрито 24 години середа: Відкрито 24 години четвер: Відкрито 24 години пʼятниця: Відкрито 24 години субота: Відкрито 24 години неділя: Відкрито 24 години
Коли потрапляєш у садибу Миколи Голованя, зачаровуєшся створеною ним красою. Вражає навіть оригінальна кам’яна огорожа. Увінчує архітектурний комплекс розкішний палац на березі Стиру. Відразу й не визначити, до якого архітектурного стилю належить така дивовижна споруда. Вона нагадує замок Середньовіччя й увібрала в себе риси готики, класицизму, бароко.

Проект майбутнього будинку розробив відомий волинський архітектор Ростислав Метельницький. Щоб утілити задумане, Микола Головань роками стягував камінчик до камінчика, вишукував добротну глину, гіпс. У будинку все, окрім сантехніки та електрики, зроблено руками господаря. Композиції доводилося виконувати у кількох екземплярах, бо на них одразу знаходився покупець. Змушений був продавати деякі роботи, адже втілення проекту потребувало значних фінансових затрат. Проте майстер запевняє, що найкращі, найдосконаліші роботи він залишав. Вони зібрані у замку. Серед них — і барельєф із зображенням усіх членів сім’ї скульптора на фронтоні будинку. Зроблений із зеленого піщаника, він заважив півтори тонни. Нелегко було його вмурувати.

Мій відгук

code


Alex Ivaniuta
16.01.21

Багато різних скульптур, як на фасаді так і поряд з будинком. Можна довго роздивлятися все. Поряд невеличка річка

Olga Liolka
28.11.20

Знаходиться недалеко від замку Любарта, вражаючий, цікавий, зараз реставрується, шкода, що такі будинки не ціняться нашою державою і людьми

Дхи Ра
19.11.20

Опинились тут майже випадково, але були дуже раді, що довелось відвідати це чудове і трошки дивне місце. Нам дуже пощастило, бо екскурсію нам провів сам хазяїн маєтку-скульптор Микола Головань. А розповідь з перших вуст була неочікуваним бонусом до п.. Читати далі »

Ігор Паламарчук
13.11.20

Задумка цікава, але реалізація не дуже. Все це, можна було б розвинути до набагато більших масштабів. Окультурити трішки, а то воно все на одній великій купі. На подвір'ї все розкидано, одним словом - гармидер. Самі скульптури мені чомусь нагадали ще.. Читати далі »

Anatolii Pastushuk (aKyri
29.10.20

Чудове місце. Доробили інфраструктуру, є причал і площа. Сам будинок чарівний і при нагоді можна поспілкуватись з його власником і творцем. І просто приємною людиною.

Виктор Ребрина
09.05.20

Про цю людину(скульптор Микола Головань) написані книги та зняті фільми і сюжети. І тому сказати щось в двух словах, це нічого не сказати. У цьому місці вже побувало величезна кількість людей з України та багатьох куточків світу. І я теж із задоволен.. Читати далі »

MindLiked
11.03.20

Якщо вперше м Луцьку ,то це варте вашої уваги, ціково виповнені скульптури,над якими можна щалипнути розкглядаючи деталі,один раз варто відвідати 100% але якщо маєте час

Nataliia B.
03.03.20

Найнезвичайніша будівля, яку я бачила. Дуже цікаве місце для екскурсії і фотографій. Чудовою фотозоною є плавуча пристань на річці Стир. Місце, яке мусите відвідати приїхавши в наше чарівне місто))

микола жигалюк
09.02.20

Дуже багато різних статуй. Містичні тварини і персонажі, кам'яні квіти та багато іншого. Безлад навколо будинку робить його ще більш особливим та привабливим.

Irina Kurdiukova
20.01.20

Доволі нестандартна місцева цікавинка. Скульптор Головань облаштував власну оселю різноманітними скульптурами, щось накшталт "Будинку з хімерами" або Саграда Фамілья. Але з власним, несподіванним баченням. Я б порівняла цю будівлю і ділянку навколо .. Читати далі »

Ольга Сорока /Пронтова/
19.02.19

Були групою вечірньою екскурсією по рамантичному Луцьку, а будинок скульптора одна із "зупинок". Сподобалось і відгукнулося те, що сам пан Микола вийшов поспілкуватися до нас) Нам дозволили все оглянути, погуляти у дворі. Прекрасне місце і прекрасна .. Читати далі »

Олександра Микитюк
19.02.19

Казкове місце!Виглядає дуже реалістисно у променях сонця, що заходить.

Akahia Rak
14.02.19

Гарне місце. Якщо ви перший раз у Луцьку це те місце яке я радив би подивитися у першу чергу.

Marina Smirnova
02.02.19

Мені будинок здався цікавим в тому плані, що це людина будувала його для себе і , схоже, поклала на це все своє життя. Видно, що він досі не закінчений. Не можна сказати, що це якесь архітектурне диво, просто нагромадження багатьох різних елементів. .. Читати далі »

Роман Юсин
10.01.19

Місце більше схоже на звалище так як по території скрізь розсипані цеглини багато бетонних пам'ятників. Саме приміщення схоже що на реставрації. В середину потрапити не можливо так як скрізь замки на дверях. Взагалі видно що можна піднятися на верхні.. Читати далі »

© Луцьк24