Луцьк24

e-mail
пароль

Реєстрація

Будинок Голованя


рейтинг: 4.2, відгуків: 5

Будинок Голованя

Адреса:м. Луцьк, вул. Лютеранська, 9
Години:понеділок: Відкрито 24 години вівторок: Відкрито 24 години середа: Відкрито 24 години четвер: Відкрито 24 години пʼятниця: Відкрито 24 години субота: Відкрито 24 години неділя: Відкрито 24 години
Коли потрапляєш у садибу Миколи Голованя, зачаровуєшся створеною ним красою. Вражає навіть оригінальна кам’яна огорожа. Увінчує архітектурний комплекс розкішний палац на березі Стиру. Відразу й не визначити, до якого архітектурного стилю належить така дивовижна споруда. Вона нагадує замок Середньовіччя й увібрала в себе риси готики, класицизму, бароко.

Проект майбутнього будинку розробив відомий волинський архітектор Ростислав Метельницький. Щоб утілити задумане, Микола Головань роками стягував камінчик до камінчика, вишукував добротну глину, гіпс. У будинку все, окрім сантехніки та електрики, зроблено руками господаря. Композиції доводилося виконувати у кількох екземплярах, бо на них одразу знаходився покупець. Змушений був продавати деякі роботи, адже втілення проекту потребувало значних фінансових затрат. Проте майстер запевняє, що найкращі, найдосконаліші роботи він залишав. Вони зібрані у замку. Серед них — і барельєф із зображенням усіх членів сім’ї скульптора на фронтоні будинку. Зроблений із зеленого піщаника, він заважив півтори тонни. Нелегко було його вмурувати.
10.01.19

Місце більше схоже на звалище так як по території скрізь розсипані цеглини багато бетонних пам'ятників. Саме приміщення схоже що на реставрації. В середину потрапити не можливо так як скрізь замки на дверях. Взагалі видно що можна піднятися на верхні.. Читати далі »

02.02.19

Мені будинок здався цікавим в тому плані, що це людина будувала його для себе і , схоже, поклала на це все своє життя. Видно, що він досі не закінчений. Не можна сказати, що це якесь архітектурне диво, просто нагромадження багатьох різних елементів. .. Читати далі »

14.02.19

Гарне місце. Якщо ви перший раз у Луцьку це те місце яке я радив би подивитися у першу чергу.

19.02.19

Казкове місце!Виглядає дуже реалістисно у променях сонця, що заходить.

19.02.19

Були групою вечірньою екскурсією по рамантичному Луцьку, а будинок скульптора одна із "зупинок". Сподобалось і відгукнулося те, що сам пан Микола вийшов поспілкуватися до нас) Нам дозволили все оглянути, погуляти у дворі. Прекрасне місце і прекрасна .. Читати далі »

Мій відгук© Луцьк24