Головна Увійти Про сайт

Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла РКЦ ★4.6


рейтинг: 4.6, відгуки: 29
kostel-svyatyh-apostoliv-petra-i-pavla
Адреса:Луцьк, вул. Кафедральна, 6
Телефон:+380 332 721 412
Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла Римсько-Католицької Церкви є одним з найвизначніших туристичних місць Луцька. Цей древній храм, який був збудований у 1637 році, прекрасно зберігся до нашого часу і є пам'яткою архітектури національного значення.

Костел розташований в історико-культурному місці Старий Луцьк і є головним кафедральним собором Луцької дієцезії. Цей храм вражає своєю величчю і красою. Особливо вражає фасад з постаттю Богородиці, яка стоїть на земній кулі і бореться з агресивним змієм. Також на фасаді розміщені скульптури апостолів Петра і Павла і невідомих святих.

Усередині костелу можна знайти чимало творів мистецтва різних періодів, меморіальні дошки, епітафії, давні італійські полотна й настінні розписи, а також шість скульптур XVIII століття. Особливістю костелу є дивовижний орган, який був привезений з Німеччини і зачаровує відвідувачів своєю музикою.

Костел Петра і Павла є не тільки місцем богослужінь, але і часто використ.. Читати далі »

Мій відгук

code

05.08.23
Випадково потрапили на відкриття щорічного Волинського фестивалю органної музики, отримали справжнє естетичне задоволення, діти вперше почули органні твори Баха у костьолі. На вулиці було спекотно, а всередині прохолодно і надихаюче прекрасно. Під з.. Читати далі »
05.05.23
Історія луцького кафедрального костелу святих Петра і Павла бере свій початок з 1616 року. Раніше костел входив до оборонного комплексу Луцька і його висота сягає 42 метри. Костел будували двадцять три роки і за кілька століть існування він неоднора.. Читати далі »
23.02.22
Чудове, чи не найвизначніше туристичне місце Луцька. Великий, навіть величезний зал, який повинен був би забезпечувати відмінну акустику для органа встановленого у костелі. І звучання справді непогано, хоча не кожен скаже що відповідно до масштабу і .. Читати далі »
13.02.22
У костелі є дивовижний, величезний та старовинний орган. Акустика храму надає інструменту особливого звучання. Часом у костелі організовують концерти органної музики, які можуть відвідати не лише парафіяни, а й меломани.
15.10.21
Спорода костелу справляє враження. Але ми були тільки у підземеллях, в сам костел можна потрапити тільки тоді, коли там іде служба. Коли очікували на екскурсію, чули як грає орган. В підземеллях досить цікаво, але багато людей.
28.09.21
Діючий костел Петра й Павла, пам'ятка архітектури національного значення, розташовується в історико-культурному місці Старий Луцьк
15.09.21
Древній діючий костел на вулиці Кафедральній у Луцьку. Збудований у 1637 році і прекрасно зберігся до нашого часу. Сьогодні єзуїтський костел є головним кафедральним собором Луцької дієцезії, яка охоплює Волинську та Рівненську області. Єпископом-орд.. Читати далі »
13.09.21
Гарний костел на жаль забутий міською владою оскільки ні копійки не виділяють на реставрацією...взимку просять всіх прихожан пожертвувати на опалення щоб не замерзли труби в батареях.
26.08.21
Однозначно варто відвідати! І сам костел, і підземелля (квитки на екскурсію можна придбати в касі замка Любарта 50грн/чол.). Екскурсії проходять кожні 2 години. Екскурсовод був молодий хлопчина, не дуже сподобалось - багато зайвої, трохи не по темі, .. Читати далі »
20.06.21
Дякую за цікаву екскурсію(20.06).Дівчинка Віка,провела цікаву,змістовну,легку,не нудну екскурсію про підземелля.Я відпочивала,отримала гарний настрій і зарядилася позитивом!Кожен з сорока присутніх їй подякував!!!Молодчинка!
19.05.21
Визначна пам‘ятка архітектури м.Луцька, розташована в Старому місті. Поблизу Замок Любарта, Лютеранська кірха і багато інших місць, що варті уваги. У костелі можна почути старовинний орган, на якому грає під час богослужінь і під час концертів.. Читати далі »
13.05.21
З екскурсією цікавіше) але беріть "дівчинку"?..... не напружує датами, цікаво, змістовно, логічно
06.05.21
Обов'язково відвідайте! Краще на вихідні під час служби,щоб почути орган! Обов'язково відвідайте підземелля з екскурсією!
17.01.21
Відоме луцьке підземелля! Вражає! Раджу всім, хто буде в Луцьку відвідати це місце. Екскурсії проводяться щодві години починаючи з 10:00. Квиток коштує 50 грн. По закінченню екскурсії можна відвідати костел! Теж є досить цікавою архітектурною пам.. Читати далі »
03.12.20
Коли не прийду завжди закрито! Не знаю чи через карантин чи що, але нема жодних повідомлень про це! А так місце чудове! Якщо закриваєте, то мають бути таблички. А то деякі православні церкви відкриті.
14.11.20
Підземелля були закриті. Є табличка прочитати про костел самому. На тому і закінчилось моє знайомство з цим місцем.
24.10.20
Затишне історичне місце для усіх католицьких і не тільки вірян
23.06.20
Історія одного з католицьких костелів Луцька налічує вже чотири століття. Його середньовічні стіни просякнуті атмосферою старовини і зберігають багато таємниць, які тут залишили монахи-єзуїти. Опинившись у костелі, людина немов переноситься у далекі .. Читати далі »
23.04.20
Собор Петра і Павла будувався з 1616 по 1640 роки як кафедральний собор ордену єзуїтів. Подальша історія собору - це історія постійної боротьби між православ'ям і католицизмом на тлі суперечок про приналежність Волині між Польщею та Російською і.. Читати далі »
13.03.20
Найбільший католицький костел в Україні. Діючий. Дуже величний і гарний. Під ним надзвичайні підземелля, куди водять екскурсії. А ще в ньому грає орган, й окрім богослужінь інколи проводять концерти органної музики.
26.02.20
Приїхали спеціально щоб побувати в підземеллі. Саме підземелля просто шикарне, екскурсія цікава,пізнавальна, місце старовинне і захопливе. Ціна за екскурсію 25 грн. Тільки ось потрібно щоб на касі трішки афішували про це підземелля, бо люди просто не.. Читати далі »
31.01.20
Цікаве історичне місце. В деякі дні грає орган.
14.10.19
Минулих вихідних вкотре побувала у Луцьку. Про замок Любарта повторюватись не буду, а от про славетні підземелля трохи оповім. Прямо навпроти замку Любарта, знаходиться кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла (Петропавлівський собор). Знаме.. Читати далі »
17.09.19
Залишки пам'ятки архітектури спотворена попами (замінені двері, вікна, гучномовець замість дзвонів, занепастили підземелля) за повної бездіяльності дирекції заповідника. Але є діючий орган на якому часом дають концерти.
12.09.19
Надзвичайна пам'ятка і віха в історії нашого міста. На сьогодні, дякувати Богу, це діючий костел, котрий зберігся ще з прадавніх часів. Тут доволі гарно і велично, спокійно та схвильовано. Це унікальне надбання українського народу і нашого краю,.. Читати далі »
28.08.19
З Верхнім замком Любарта, який був своєрідним міським донжоном, на сході межував вчетверо більше Окольний замок з монастирськими, князівськими і благородними дворами. Ближче всіх культових споруд міста, в 150 м від головної організації в'їзного .. Читати далі »
11.08.19
Гарний і величний костел. Обов'язково варто відвідати хоч раз ( незалежно від вашого віросповідання ) для того, щоб відчути атмосферу, яка панує всередині. Це неможливо передати словами - це треба побачити і відчути.
08.01.19
Костел Петра і Павла є діючим храмом Римо-католицької церкви.Кожен день проходять служіння.Гарна акустика,проходять тут іноді концерти органої і симфонічної музики.Будете в нашому місті Луцьк,обов'язково відвідайте.Поруч Замок Любарта ,Замкова п.. Читати далі »
15.11.18
Величне місце... проте яке ще не визначило чи є храмом, чи музеєм. Сам собор і ззовні, і всередині дуже красивий, з цікавою архітектурою. Проте для діючої сакральної установи дивують таблички "прохід заборонено" до центральної частини храму.. Читати далі »

© Луцьк24