Головна Увійти Про сайт

Костел Святих Апостолів Петра і Павла


рейтинг: 5, відгуків: 5

Костел Святих Апостолів Петра і Павла
Адреса:м. Луцьк, вул. Кафедральна, 6
Телефон:+380 332 721 412
Години:
Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла і єзуїтський колегіум — пам’ятки архітектури національного значення, які знаходяться в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» на вулиці Кафедральній у Луцьку. Костел і колегіум належали ордену єзуїтів і були збудовані для його потреб. Сьогодні колегіум використовується як навчальний заклад, а костел є кафедральним собором Луцької дієцезії.

Сьогодні єзуїтський костел є головним кафедральним собором Луцької дієцезії, яка охоплює Волинську та Рівненську області. Єпископом та ординарієм дієцезії є Маркіян Трофим’як. Колегіум сьогодні використовується Волинським технікумом Національного університету харчових технологій. Під комплексом розміщені підземелля, які відкриті для огляду. Працює екскурсовод. Вхід до підземель знаходиться під баштою з дзвоном на південно-західному фасаді.

Мій відгук

code


Марта Правник
17.01.21

Відоме луцьке підземелля! Вражає! Раджу всім, хто буде в Луцьку відвідати це місце. Екскурсії проводяться щодві години починаючи з 10:00. Квиток коштує 50 грн. По закінченню екскурсії можна відвідати костел! Теж є досить цікавою архітектурною пам'ятк.. Читати далі »

M G
03.12.20

Коли не прийду завжди закрито! Не знаю чи через карантин чи що, але нема жодних повідомлень про це! А так місце чудове! Якщо закриваєте, то мають бути таблички. А то деякі православні церкви відкриті.

Jannet /
14.11.20

Підземелля були закриті. Є табличка прочитати про костел самому. На тому і закінчилось моє знайомство з цим місцем.

Slava Kurdelchuk
24.10.20

Затишне історичне місце для усіх католицьких і не тільки вірян

alex c
23.06.20

Історія одного з католицьких костелів Луцька налічує вже чотири століття. Його середньовічні стіни просякнуті атмосферою старовини і зберігають багато таємниць, які тут залишили монахи-єзуїти. Опинившись у костелі, людина немов переноситься у далекі .. Читати далі »

Владимир Бондарь
23.04.20

Собор Петра і Павла будувався з 1616 по 1640 роки як кафедральний собор ордену єзуїтів. Подальша історія собору - це історія постійної боротьби між православ'ям і католицизмом на тлі суперечок про приналежність Волині між Польщею та Російською імпері.. Читати далі »

Bogdan Kalish
13.03.20

Найбільший католицький костел в Україні. Діючий. Дуже величний і гарний. Під ним надзвичайні підземелля, куди водять екскурсії. А ще в ньому грає орган, й окрім богослужінь інколи проводять концерти органної музики.

Олександр Соловей
26.02.20

Приїхали спеціально щоб побувати в підземеллі. Саме підземелля просто шикарне, екскурсія цікава,пізнавальна, місце старовинне і захопливе. Ціна за екскурсію 25 грн. Тільки ось потрібно щоб на касі трішки афішували про це підземелля, бо люди просто не.. Читати далі »

Павло Березюк
31.01.20

Цікаве історичне місце. В деякі дні грає орган.

Влада Ярмолюк
14.10.19

Минулих вихідних вкотре побувала у Луцьку. Про замок Любарта повторюватись не буду, а от про славетні підземелля трохи оповім. Прямо навпроти замку Любарта, знаходиться кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла (Петропавлівський собор). Знаме.. Читати далі »

Навернс Чудакулли
17.09.19

Залишки пам'ятки архітектури спотворена попами (замінені двері, вікна, гучномовець замість дзвонів, занепастили підземелля) за повної бездіяльності дирекції заповідника. Але є діючий орган на якому часом дають концерти.

Spin sp
12.09.19

Надзвичайна пам'ятка і віха в історії нашого міста. На сьогодні, дякувати Богу, це діючий костел, котрий зберігся ще з прадавніх часів. Тут доволі гарно і велично, спокійно та схвильовано. Це унікальне надбання українського народу і нашого краю, отож.. Читати далі »

oleg romanovski
28.08.19

З Верхнім замком Любарта, який був своєрідним міським донжоном, на сході межував вчетверо більше Окольний замок з монастирськими, князівськими і благородними дворами. Ближче всіх культових споруд міста, в 150 м від головної організації в'їзного (Люба.. Читати далі »

Alineshka #1
11.08.19

Гарний і величний костел. Обов'язково варто відвідати хоч раз ( незалежно від вашого віросповідання ) для того, щоб відчути атмосферу, яка панує всередині. Це неможливо передати словами - це треба побачити і відчути.

© Луцьк24