|
Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла РКЦ ★4.4
рейтинг: 4.4, відгуки: 33
Адреса: | Луцьк, вул. Кафедральна, 6 | Телефон: | +380 332 721 412 | Години: | понеділок: 10:00–19:00 вівторок: 10:00–19:00 середа: 10:00–19:00 четвер: 10:00–19:00 пʼятниця: 10:00–19:00 субота: 10:00–19:00 неділя: 10:00–19:00 |
Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла Римсько-Католицької Церкви є одним з найвизначніших туристичних місць Луцька. Цей древній храм, який був збудований у 1637 році, прекрасно зберігся до нашого часу і є пам'яткою архітектури національного значення. Костел розташований в історико-культурному місці Старий Луцьк і є головним кафедральним собором Луцької дієцезії. Цей храм вражає своєю величчю і красою. Особливо вражає фасад з постаттю Богородиці, яка стоїть на земній кулі і бореться з агресивним змієм. Також на фасаді розміщені скульптури апостолів Петра і Павла і невідомих святих. Усередині костелу можна знайти чимало творів мистецтва різних періодів, меморіальні дошки, епітафії, давні італійські полотна й настінні розписи, а також шість скульптур XVIII століття. Особливістю костелу є дивовижний орган, який був привезений з Німеччини і зачаровує відвідувачів своєю музикою. Костел Петра і Павла є не тільки місцем богослужінь, але і часто використ .. Читати далі »овується для організації концертів органної музики. Такі концерти привертають не лише парафіян, але й меломанів з усієї області.
На жаль, міська влада не виділяє достатньо коштів на реставрацію костелу, і приходу доводиться звертатися до прихожан з проханням пожертвувати на опалення. Однак, не зважаючи на це, костел все ще зберігає свою велич і приваблює відвідувачів своєю красою і духовною атмосферою.
Відвідати кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла - це незабутнє духовне і культурне враження, яке залишиться у серці кожного відвідувача.
Ставлю 5 зірок, але якби було можливо, то поставила б 1000 зірок.
Кафедральний костел Св.Апостолів Петра і Павла у м. Луцьк - це місце де душа відпочиває. Там прекрасно усе. Там надзвичайно потужна позитивна енергетика, оскільки костел діючий і там п .. Читати далі »роходять Літургії де лунають молитви до Бога.
Переступивши поріг, здається, що потрапляєш у інший вимір, бо вмить зникає хвилювання, покращується настрій, а всі проблеми здаються мізерними і одразу знаходиться їхнє вирішення.
Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла у м.Луцьк - це місце куди хочеться повертатись знову і знову. 💖💖💖Дуже гарний великий костел!
Здивувало мене, що на початку служби чоловік роздав усім присутнім співанники. Зазвичай в інших костелах я бачила, що люди самі собі їх шукають.
Також мене здивувало, що біскуп перед святою месою на колінах зі всіма людьми .. Читати далі » просто в підряснику і курточці молився Вервицю. Я зрозуміла що це біскуп тільки коли почалася свята меса.
Місце, де велично, але разом з тим спокійно і просто.Хотіли зайти до храму. Все закрито. Місцеві порадили подзвони в здвоник. Ми так і зробили. Якийсь чоловік крикнув нам :Що вам тут треба, чого прийшли. Ми пояснили, що хочем зайти в храм. Тей чоловік крикнув нам ідіть, у нас пускають людей тільки на с .. Читати далі »лужіння. Ще щось рявкнув, але ми вже пішли. Такого жахливого ставлення до вірян не бачила ніде. Це просто сором. Хтось використовує святиню, як власність. Це огидно! Хапуги якісь в рясаз.Дуже дивно, що таке чудове приміщення, пам'ятник архітектури стоїть зачинене. За три дні перебування у Луцьку, у середину костелу так і не потрапили. Навіть у зазначений час богослужіння, костел був зачинений. Запитували місцевих мешканців, вони .. Читати далі » відповіли, що богослужіння проходять лише у свята. У підземелля потрапили, є екскурсії, а екскурсії в костел не має і екскурсовод відповів, що вони з нами не контактують. Не зрозуміло, навіщо вам костел, якщо і самі не користуєтеся і людей не пускаєте. У такі історичні приміщення повинен бути вільний доступ усім бажаючим. Невже не можна виділити дві години в день для відвідування?Випадково потрапили на відкриття щорічного Волинського фестивалю органної музики, отримали справжнє естетичне задоволення, діти вперше почули органні твори Баха у костьолі. На вулиці було спекотно, а всередині прохолодно і надихаюче прекрасно. Під з .. Читати далі »вуки органу кожен заглибився у споглядання зовнішнє і внутрішнє. Дякуємо організаторам і талановитим виконавцям!Історія луцького кафедрального костелу святих Петра і Павла бере свій початок з 1616 року.
Раніше костел входив до оборонного комплексу Луцька і його висота сягає 42 метри.
Костел будували двадцять три роки і за кілька століть існування він неоднора .. Читати далі »зово перебудовувався через пожежі і Другу Світову.
Також у 1648 р. Луцьк захопили козаки під проводом Б.Хмельницького - костели пограбували, їхнє майно знищили, тож єзуїти залишили свою святиню і повернулися сюди аж у 1667 р.
Центральною скульптурою фасаду є постать Богородиці, яка стоїть на земній кулі і бореться з агресивним змієм :права нога Пресвятої Діви відкидає змію убік, а ліва притискає її голову до землі. Ще скульптури апостолів Петра і Павла і невідомих святих.
У самому костелі збереглося чимало творів мистецтва різних періодів, меморіальні дошки, епітафії, давні італійські полотна й настінні розписи, шість скульптур XVIIIст.
Після війни костел використовували як контору.
У 1980 - обласний музей атеїзму, а у 1982 Великий вівтар з мармуровими сходами та позолоченими скульптурами розібрали.
Однак, у 1990 р. тут відбулася перша римо-католицька служба, а в наступні роки костел реставрували та відновили богослужіння.
У 1999 р. встановили привезений з Німеччини орган, зроблений на одній з найдавніших органних фірм, який зачаровує відвідувачів своєю музикою.
Тепер костел єзуїтів є кафедральним римо-католицьким собором Святих Апостолів Петра і Павла.Чудове, чи не найвизначніше туристичне місце Луцька. Великий, навіть величезний зал, який повинен був би забезпечувати відмінну акустику для органа встановленого у костелі. І звучання справді непогано, хоча не кожен скаже що відповідно до масштабу і .. Читати далі »тої акустики, яка очікується.У костелі є дивовижний, величезний та старовинний орган. Акустика храму надає інструменту особливого звучання. Часом у костелі організовують концерти органної музики, які можуть відвідати не лише парафіяни, а й меломани. Спорода костелу справляє враження. Але ми були тільки у підземеллях, в сам костел можна потрапити тільки тоді, коли там іде служба. Коли очікували на екскурсію, чули як грає орган. В підземеллях досить цікаво, але багато людей. Діючий костел Петра й Павла, пам'ятка архітектури національного значення, розташовується в історико-культурному місці Старий Луцьк Древній діючий костел на вулиці Кафедральній у Луцьку. Збудований у 1637 році і прекрасно зберігся до нашого часу. Сьогодні єзуїтський костел є головним кафедральним собором Луцької дієцезії, яка охоплює Волинську та Рівненську області. Єпископом-орд .. Читати далі »инарієм Луцької дієцезії є Віталій Скомаровський. Єпископ-сеньйор — Маркіян Трофим'як.Гарний костел на жаль забутий міською владою оскільки ні копійки не виділяють на реставрацією...взимку просять всіх прихожан пожертвувати на опалення щоб не замерзли труби в батареях. Однозначно варто відвідати! І сам костел, і підземелля (квитки на екскурсію можна придбати в касі замка Любарта 50грн/чол.). Екскурсії проходять кожні 2 години. Екскурсовод був молодий хлопчина, не дуже сподобалось - багато зайвої, трохи не по темі, .. Читати далі »інформації. Варто мати теплий одяг - там прохолодно. А от при виході з підземелля пощастило потрапити на заключний концерт фестивалю органної музики. Твори Баха і "Пори року Вівальді" звучали в костелі неперевершено!!Дякую за цікаву екскурсію(20.06).Дівчинка Віка,провела цікаву,змістовну,легку,не нудну екскурсію про підземелля.Я відпочивала,отримала гарний настрій і зарядилася позитивом!Кожен з сорока присутніх їй подякував!!!Молодчинка! Визначна пам‘ятка архітектури м.Луцька, розташована в Старому місті. Поблизу Замок Любарта, Лютеранська кірха і багато інших місць, що варті уваги.
У костелі можна почути старовинний орган, на якому грає під час богослужінь і під час концертів .. Читати далі » органної музики талановитий органіст, професіонал своєї справи Петро Сухоцький.З екскурсією цікавіше) але беріть "дівчинку"?..... не напружує датами, цікаво, змістовно, логічно Обов'язково відвідайте! Краще на вихідні під час служби,щоб почути орган! Обов'язково відвідайте підземелля з екскурсією! Відоме луцьке підземелля! Вражає! Раджу всім, хто буде в Луцьку відвідати це місце. Екскурсії проводяться щодві години починаючи з 10:00. Квиток коштує 50 грн. По закінченню екскурсії можна відвідати костел! Теж є досить цікавою архітектурною пам .. Читати далі »9;яткою міста. Але він часто буває зачинений. Можна відвідати тільки під час богослужіння. Щодня о 9:00 (служба польською мовою) або о 18:00 (служба українською мовою).Коли не прийду завжди закрито! Не знаю чи через карантин чи що, але нема жодних повідомлень про це! А так місце чудове! Якщо закриваєте, то мають бути таблички. А то деякі православні церкви відкриті. Підземелля були закриті. Є табличка прочитати про костел самому. На тому і закінчилось моє знайомство з цим місцем. Затишне історичне місце для усіх католицьких і не тільки вірян Історія одного з католицьких костелів Луцька налічує вже чотири століття. Його середньовічні стіни просякнуті атмосферою старовини і зберігають багато таємниць, які тут залишили монахи-єзуїти. Опинившись у костелі, людина немов переноситься у далекі .. Читати далі »часи.
Собор святих апостолів Петра і Павла був складовою частиною оборонної системи Луцька. Тому він і обріс масивними вежами з бійницями. Дивно, але за потужними стінами заховані три підземні поверхи, які давали можливість у безпеці пережити будь-яку атаку і облогу. Це місце – одне з найбільш таємничих у всьому Луцьку, манить любителів гострих відчуттів. Похмурі склепіння, усипальниці, залиті водою, людські кістки, черепи... Історики поки не знайшли відповіді, ким були загиблі під склепіннями костелу.
У підземеллі велися численні розкопки, на світ Божий витягували меблі, начиння та інші середньовічні предмети побуту. Побувати у таємничому підземеллі можна, записавшись на екскурсію. Собор є однією з найбільш значущих католицьких святинь Волині. Біля нього розташована дзвіниця, добре збережена ще з 16 століття. Цікавий і інтер`єр древнього костелу, прикрашений ліпниною, скульптурами і розписами. Увагу приковує традиційний орган, який створює у соборі особливу атмосферу. Нині костел є чинним католицьким храмом.Собор Петра і Павла будувався з 1616 по 1640 роки як кафедральний собор ордену єзуїтів. Подальша історія собору - це історія постійної боротьби між православ'ям і католицизмом на тлі суперечок про приналежність Волині між Польщею та Російською і .. Читати далі »мперією. Дзвіниця будувалася одночасно з собором, однак набула свого нинішнього вигляду після пожежі 1724-го.Найбільший католицький костел в Україні. Діючий. Дуже величний і гарний. Під ним надзвичайні підземелля, куди водять екскурсії. А ще в ньому грає орган, й окрім богослужінь інколи проводять концерти органної музики. Приїхали спеціально щоб побувати в підземеллі. Саме підземелля просто шикарне, екскурсія цікава,пізнавальна, місце старовинне і захопливе. Ціна за екскурсію 25 грн. Тільки ось потрібно щоб на касі трішки афішували про це підземелля, бо люди просто не .. Читати далі »знаю про нього. Шкода що не попали в самий храм думаю там теж шикарно.Цікаве історичне місце. В деякі дні грає орган. Минулих вихідних вкотре побувала у Луцьку. Про замок Любарта повторюватись не буду, а от про славетні підземелля трохи оповім. Прямо навпроти замку Любарта, знаходиться кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла (Петропавлівський собор). Знаме .. Читати далі »нитий він перш за все своїми підземеллями. .Побудований собор був на початку XVIII століття як церква. Неодноразово він горів, під час другої світової війни у нього потрапив снаряд, реконструювався, але практично в первозданному вигляді дійшов до наших днів . Після приходу радянської влади, костел виконував роль на початку складу, а потім – музею атеїзму. І тільки в 1991 році він був повернутий католицької церкви.
Зараз костел як раніше діє і вражає відвідувачів своєю величчю. Але знаменитий він в першу чергу своїми підземеллями. Під костелом знаходиться чотири підземні рівні. Два з них доступні для відвідувачів, інші знаходяться у стані розкопок та вивчення. На призначену годину до нас підійшов загадковий молодий чоловік у чорному, оповів коротко про церкву, відчинив нам ворота з правого боку біля костелу та підвів до входу у підземелля. Спустившись дуже крутими сходами вниз, ми вийшли в центральний зал підземелля. Біла цегла, напівкруглі арки , вузенькі коридори. Пройшовши далі, ми вийшли до приміщень, які служили каплицею з залишками старовинних фресок на стінах. Правда, ці розписи ще не реставрувалися, тому їх майже не помітно на білій стінах. Поруч з каплицею знаходяться кілька усипальниць, які були розграбовані у різні періоди . Велика кількість останків людей – безліч кісток і черепів, що були віднайдені під час розкопок прямо у коридорах підземелля, зібрані в одній кімнаті на вівтарі. Хто похований в цих місцях – поки точно з’ясувати не вдалося. В інших залах розміщені вже більш прозаїчні експонати – частини обрамлень, металеві кріплення дверей, давні пляшечки та глечики. Пройшовши далі, ми виходимо до цікавого напівкруглого спорудження. Згідно з розповіддю гіда – це дуже схоже на своєрідний склеп, де лежала якась знатна дама . Підземелля досить заплутані, тому деякі проходи завбачливо перекриті, щоб туристи не пішли не туди. Частина проходів закрита з цілю збереження їх від руйнувань. Є й колодязь, дуже дивної конструкції, звужений донизу, а потім знову ширшає...
Також є кімната для покарання молодих ченців, що провинились. Їх замикали там на сутки. Розміри і протяжність підземних рівнів просто вражають! А ще більше вражає той обсяг роботи, який виконали реставратори, щоб дозволити нам побачити хоча-б частину цих старожитностей. Квитки на екскурсії в підземелля продаються в замку Любарта. Екскурсії в підземелля проводяться кожні дві години.Залишки пам'ятки архітектури спотворена попами (замінені двері, вікна, гучномовець замість дзвонів, занепастили підземелля) за повної бездіяльності дирекції заповідника.
Але є діючий орган на якому часом дають концерти. Надзвичайна пам'ятка і віха в історії нашого міста. На сьогодні, дякувати Богу, це діючий костел, котрий зберігся ще з прадавніх часів. Тут доволі гарно і велично, спокійно та схвильовано. Це унікальне надбання українського народу і нашого краю, .. Читати далі » отож потрібно зберегти таке багатство не лише для нашого покоління, але й майбутнього
...З Верхнім замком Любарта, який був своєрідним міським донжоном, на сході межував вчетверо більше Окольний замок з монастирськими, князівськими і благородними дворами. Ближче всіх культових споруд міста, в 150 м від головної організації в'їзного .. Читати далі »(Любарта) вежі Верхнього замку, який змогли заснувати в 1610 свій монастирський костел Святих Петра і Павла єзуїти, що з'явилися в Луцьку в кінці хви в., Щоб зміцнити католицьку віру на Волині.
Величний костел Апостола Петра і Павла в Луцьку спроектував і в 1620 спостерігав за його будівництвом архітектор Джакопо Бріано, а завершували спорудження місцеві майстри. Перше богослужіння відбулося в храмі в 1623, остаточно збудували і освятили костел в 1640, а незабаром (1648) єзуїти мали бігти з Луцька - святиню пограбували і зруйнували козаки Богдана Хмельницького. Представники єзуїтського ордену повернулися в місто, відновили свій костел і колегію тільки після Андрусівського перемир'я в 1667.
У 1724 велика пожежа в місті завдав великої шкоди костелу Апостола Петра і Павла в Луцьку. Знову відбудовували його через п'ять років за проектом архітектора і художника ордена Павла Гіжицького. Восени 1773 року орден єзуїтів скасували, єзуїтський колегіум перейшов під опіку Громадської освітньої комісії, яка мала наміри розмістити в тих приміщеннях вищу професійну школу. Втім, страшна пожежа в 1781 знищив кафедральний костел Святої Трійці і частково пошкодив Петропавлівський, змусивши, таким чином, прийняти інше рішення: облаштувати в колишньому єзуїтському костелі кафедральний.
Його реставрацією займалися архітектори Юзеф Уминский, Михайло Соболевський, Фаустин Гродзіцький. У 1787 новий кафедральний костел був освячений під назвою Святої Трійці і Святих Апостолів Петра і Павла. Саме від зруйнованого Троїцького кафедрального костелу новому, крім назви, дісталася розташована навпроти парадного фасаду цегляна дзвіниця (1539), архітектурна композиція якої складалася з чотирьох пілонів (в одному з них були сходи), об'єднаних напівциркульними арками і покритих залізної четирехскатной дахом.
У післявоєнні роки, в 1948 р, кафедральний костел Апостола Петра і Павла в Луцьку закрили через аварійний стан. Однак це не завадило в 1950-і роки в підвалах храму зберігати овочі, а монастирські приміщення пристосувати під контору, майстерні і житло. Згодом, після ремонтних робіт, в Петропавлівському костелі традиційно майже два десятиліття перебувала експозиція музею атеїзму, філії Волинського краєзнавчого музею.
У 1990 костел повернули римо-католицької церкви, тут після багаторічної перерви відбулося перше богослужіння, а через рік його знову присвятили на кафедру. Зараз відремонтована християнська архітектурна святиня, повільно повертає колись втрачені цінності і обростає новими, кафедральний собор Святих Апостолів Петра і Павла є головним храмом Луцької єпархії Римсько-католицької церкви в Україні.Гарний і величний костел. Обов'язково варто відвідати хоч раз ( незалежно від вашого віросповідання ) для того, щоб відчути атмосферу, яка панує всередині. Це неможливо передати словами - це треба побачити і відчути. Костел Петра і Павла є діючим храмом Римо-католицької церкви.Кожен день проходять служіння.Гарна акустика,проходять тут іноді концерти органої і симфонічної музики.Будете в нашому місті Луцьк,обов'язково відвідайте.Поруч Замок Любарта ,Замкова п .. Читати далі »лоща Кірха.Величне місце... проте яке ще не визначило чи є храмом, чи музеєм.
Сам собор і ззовні, і всередині дуже красивий, з цікавою архітектурою. Проте для діючої сакральної установи дивують таблички "прохід заборонено" до центральної частини храму .. Читати далі » (та до місць молитов).
Цікаві підземні приміщення, які нажаль були майже повністю знищені совковою владою (і продовжує знищуватись сучасною).
Але не зважаючи на все, рекомендуеться до відвідування.
|