Головна Увійти Про сайт

Луцька дитяча залізниця


Луцька дитяча залізниця
Адреса:м. Луцьк, вул. Шопена, 14А
Телефон:+380 3322 40357
Години:понеділок: Зачинено вівторок: Зачинено середа: Зачинено четвер: Зачинено пʼятниця: Зачинено субота: 11:00–16:10 неділя: 11:00–16:30
Луцька дитяча залізниця - установа позашкільної освіти та профорієнтації дітей у місті Луцьк, Волинська область. Одна з найменших ДЗ в Україні. Розташована на березі річки Сапалаївки.

Луцька ДЗ була побудована в 1952-54 роках з ініціативи керівництва Львівської залізниці комсомольцями міста Луцьк та Волинської області. Розташована у мальовничому місці місті вздовж річки Сапалаївки і має довжину 1,5 км (дорога тупикова). Було побудовано 2 станції: Піонерська (основна, двоповерхова станція) та Молодогвардійська. Згодом вони були перейменовані відповідно в Росинку і Водограй.

Перші роки на дорозі працював паровоз, який водив склад з декількох дерев’яних вагонів. Але незабаром дерев’яні вагони були замінені Pafawag-ами, а на зміну паровозу прийшли тепловози ТУ2 і ТУ3. В наш час[Коли?] на дорозі зберігся тільки один тепловоз ТУ2 та 2 вагони Pafawag. Дорога обладнана напівавтоматичним блокуванням та радіозв’язком.

Навесні річка часто виходить з берегів, і тому дорога затоплюється.

Мій відгук

code


© Луцьк24