Луцьк24

Регистрация

Монастир бригіток


рейтинг: 3.7, відгуків: 10

Монастир бригіток
Адреса:м. Луцьк, вул. Кафедральна, 16
Години:
1624. Споруджений на місці палацу XVI ст. Горів 1724. Відновлений і частково перебудований. 1846 монастир був закритий, в його приміщеннях розташовано в’язницю, згодом — музичне училище

По вулиці Кафедральній знаходиться кляштор (католицький монастир) бригіток 17 століття. Колись тут стояв палац Луцького старости Альбрехта Радзівіла, який у 1624 році подарував його черницям чину святої Бригіти. Бригітки добудували до палацу новий корпус келій і величний бароковий костел. Із жіночих католицьких орденів цей виділявся особливим благочестям і високим рівнем забезпеченості. Черниці утримували при монастирі школу для навчання та виховання осиротілих шляхтянок. Обитель проіснувала до пожежі 1845 року, яка поширилася від неї на все місто. Після цього монастирські будівлі перейшли у власність міста. Головний корпус облаштовано під поліцейську управу, там же розміщено пошту, а в квартирному корпусі влаштували квартири для російських чиновників. Деякий час тут розмістили гімназію. Та доля розпорядилася так , що учбовий заклад розмістили в бернардинському монастирі, а монастир бригіток з 1890 року пристосували під Луцьку окружну в’язницю, відому під назвою «Луцька тюрма». Сьогодні тут знову розміщується монастир.
Памятники

18.08.17

Дуже моторошне місце

05.01.18

Дуже добре збережене приміщення монастиря.

26.05.18

Будівля монастиря в жахливому стані. Нинішні 5 ченців довели пам'ятку до ручки. Стіни уражені грибком, ченці вставляють пластикові вікна, що тільки посилить руйнування. Крім того, від пластикових вікон втрачається автентичний вигляд пам'ятки архітект.. Читати далі »

07.08.18

Колись тут був жіночий монастир, до великої пожежі у Луцьку, яка почалась власне з цього місця, але керуюча монастирем заборонила вхід на територію, внаслідок чого згоріло більше 300 будинків. У воєнний період будівля була в'язницею для політичних в'.. Читати далі »

18.12.18

Монастир гарний,тільки владі пофіг,моглиб і реставрацію зробити!!!

09.07.19

Монастир потребує реконструкції ..

22.08.19

Старовинне,але потребує реставрації

25.08.19

Запущені руїни....

28.08.19

Неподалік замку стоїть пам’ятка архітектури національного значення. Це монастир бригідок – представниць давнього жіночого католицького ордену, які прибули в Луцьк на початку XVII століття й оселилися у подарованому луцьким старостою і литовським канц.. Читати далі »

11.09.19

По своєму файно, історично, однак шкода, що нереставровано!!!

Мій відгук© Луцьк24