Головна Увійти Про сайт
★ 4.6

Музей дзвонів


рейтинг: 4.6, відгуків: 10

Музей дзвонівМузей дзвонівМузей дзвонівМузей дзвонівМузей дзвонівМузей дзвонівМузей дзвонівМузей дзвонівМузей дзвонівМузей дзвонів
Адреса:Луцьк, вул. Кафедральна, 1а
Музей дзвонів у Луцькому замку – унікальний, єдиний в Україні. Його було відкрито у 1985 році. Наукові співробітники державного історико-культурного заповідника зібрали колекцію дзвонів XVII – поч. ХХ ст.

Музей дзвонів розташований у «Владичій вежі» – єдиній дерев’яній споруді, яка збереглася у первозданному вигляді ще з XIV століття. У 60-х роках сюди звозили дзвони із закритих церков.

Загалом музей налічує понад 90 дзвонів. На жаль, нині кількість експонатів не збільшується, а зменшується. Зокрема 25 дзвонів повернуто церквам, інші просто старіють. Дзвони здебільшого зовні непоказні. На них може бути невеликий орнамент, дата виготовлення. Лише на окремих є рельєфні зображення на релігійні мотиви. Коли піднятися на одну із замкових веж Луцького замку, то можна побачити ті дивовижні експонати: від найменшого дзвоника, що має довжину всього кілька сантиметрів, і призначався у давнину для поштової карети, до найбільшого церковного дзвона, який важить майже півтонни. Є тут дзвони з пожежної частини, залізничного вокзалу, річкової пристані, пошти і навіть невеличкий шкільний дзвоник. Пошук їх для музею триває.

Найстарішому дзвону виповнилося вже 359 років. Він ще пам’ятає часи Богдана Хмельницького. Дату виготовлення вилито на самому дзвоні – березень 1647 року. Маємо й інші унікальні дзвоники. Зокрема дзвоники квадратної форми з Архангельської області (Росія). Їх вішали на шию важенок – статевозрілих олениць, які були вожаками у стаді. Представлені у музеї й царські дзіночки-бубонці, які чіплялися на державні, казенні трійки і попереджали про її наближення. Чути було їх за декілька кілометрів.

Мій відгук

code


Vadym Bereza
21.07.21

Супер унікальне місце!!

Andre Green
01.07.20

Маленький,на двох рівнях башти музей,відвідування багато часу не займе.

Владимир Бондарь
25.04.20

У замку Любарта всього три вежі. Владича вежа - сама низькоросла з веж, її висота 16 метрів. Зате вона повністю зберегла свої обриси XIV століття, коли був добудований четвертий ярус. Зараз у ній розташований єдиний в Україні музей дзвонів.

Валентина Михайловська
10.03.20

Єдиний музей ,який був відкритий на території замку Любарта 8 березня. Дуже багато експонатів, в порівнянні з приміщеннями вежі. Дзвони старовинні, дуже цікаві. Шкода ,що неможна почути їх звучання.

Микола Коломієць
22.01.20

Маленький музей, що розмістився в одній з веж Луцького замку. Цікаво та є на що подивитися.

Yuriy Ivanitsky
13.01.19

Дзвони. Для цінителів дзвоніа 5/5.

Наталя Потапчук
24.07.18

Музей знаходиться на території замку Люберта.

Kachan Ivan
08.07.18

Гарний маленький музей. На не великій території зібрано дуже багато дзвонів. Кожен з дзвонів, має свою їсторію. Цікаве місце. Раджу відвідати. Бити у дзвони заборонено.

marya lukavetski
28.03.18

Єдиний мінус, не можна дзвенити)) А так, рекомендую!

Дмитро Костюк
12.02.18

Гарний музей зі дзвонами. Чесно кажучи вперше бачу стільки дзвонів разом.

© Луцьк24