Музей книги ★4.6
рейтинг:
4.6, відгуки:
16
Адреса: | Луцьк, вул. Кафедральна, 1 |
Телефон: | +380 332 723 432 |
Години: | понеділок: 10:00–19:00 вівторок: 10:00–19:00 середа: 10:00–19:00 четвер: 10:00–19:00 пʼятниця: 10:00–19:00 субота: 10:00–19:00 неділя: 10:00–19:00 |
Музей книги - це цікаве місце, де зібрано найстаріші книги, що збереглись до наших часів. Він знаходиться на території Луцького замку і вхід у нього включений у вартість квитка на замок. Основою експозиції стала книгозбірня владики Варфоломія, архієпископа Рівненського і Острозького УПЦ, яку він подарував музею. Тут представлені стародруки, ноти, гравюри та інші друковані видання. Особлива увага приділена реконструкції друкарського верстату XV століття, на якому працював Йоган Гутенберг. Музей розташований в трьох кімнатах другого поверху будинку, який раніше був повітовим казначейством. Вхід безкоштовний, а також є сувенірний магазин на першому поверсі. Відвідування музею дарує приємні враження і є цікавим досвідом для гостей міста та мешканців.
Відвідування музею входить у вартість квитка входу до замку Любарта.
Маленький музей із декількома десятками експонатів. Однак на диво було цікаво, хвилин 25 провели з дружиною в цьому музеї. Намагалися читати із старих книг.
Честь тим людям, які зберегли такі цінні фоліанти для нащадків. Дуже цікаво і пізнавально.
Цікаво. Є що прочитати. Вхід входить у вартість вхідного білета в замок. Раджу
Є стародавні книги старослов'янською і друкарський верстат.
У 1807 році, коли Луцький замок перестав бути прикордонним, на місці нинішнього музею книги був побудований будинок владики - єпископа Кирила (Терлецького). Однак під час пожежі 1845 він сильно постраждав, був відбудований заново і переданий повітово
.. Читати далі »ї військової канцелярії. У період між Першою та Другою світовими війнами у ньому розміщувався краєзнавчий музей. А музей книги відкрився порівняно недавно, у 2005 році.Сподобалось. Особливо реконструкція верстата і стародруки.
Цікавий та тихий, але трошки маленький музей на території замку.
Експозиція цікава, але якось все однакове, як на мене.
Основою для музейної експозиції стала книгозбірня владики Варфоломія, архієпископа Рівненського і Острозького УПЦ, яку він подарував музею. Більша частина колекції — це стародруки, найстаріший з яких має більше 350 років.
Експозиція музею розта
.. Читати далі »шована в трьох кімнатах другого поверху будинку — архітектурній пам'ятці 1807 року у стилі ампір, де колись було повітове казначейство. У різні періоди тут розміщувалися різні державні установи. З 2010 р. другий поверх займає музейна експозиція, а на першому функціонує сувенірний магазин. Перша кімната присвячена матеріалам, які демонструють початок та розвиток книгодрукування в Європі. Особливий інтерес викликає діюча модель-реконструкція друкарського верстату XV ст., на якому працював європейський першодрукар та вчений Йоган Гутенберг. В наступних кімнатах представлені стародруки та пізніші друковані видання шести найвідоміших друкарень Львова, Києва, Чернігова, Вільнюса, Почаєва, Москви. Раритетні експонати — це Службове Євангеліє (Львів, 1644 р.) та двохтомний Требник Петра Могили (1646 р., виданий ще за життя митрополита). Цікавою для відвідувачів є колекція книг-мініатюр, перші друковані ноти та колекція середньовічних гравюр. Вхід безкоштовний. У цокольному приміщенні розташована крамниця сувенірів.Місце, де зібрано найстаріші книги, що збереглись до наших часів. Книга, що мою увагу привернула найбільше 1632 року. Музей знаходить на території замку.
Дуже цікаво було подивитися на стародавні книги після відвідування залишилися тільки приємні враження
Дуже позитивні враження, після відвідування. Маленький музей з стародавніми книгами та документами. Є на що подивитися. Змістовно та цікаво. Раджу відвідати не лише гостям міста, але й мешканцям. Впевнений на сто відсотків що про цей музей знає відсо
.. Читати далі »тки три, мешканців міста.Маленький музейчик із ретельно пвдібраними старовинними книгами
Ну дуже позитивні важення