Луцьк24

Регистрация

Музей Волинської ікони


рейтинг: 4.8, відгуків: 12

Музей Волинської ікони
Адреса:м. Луцьк, вул. Ярощука, 5
Телефон:+380 3322 43412
Години:понеділок: 10:00–18:00 вівторок: 10:00–18:00 середа: Зачинено четвер: 10:00–18:00 пʼятниця: 10:00–18:00 субота: Зачинено неділя: 10:00–17:00
Музей волинської ікони в Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею відкритий в серпні 1993 року. Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Збірка музею нараховує більше 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва, а саме понад 600 ікон XVI-XIX ст., предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння, іконки), декоративну різьбу (царські врата, кіоти ікон) та скульптуру. Створення колекції пов’язане з іменем відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського (1904—1986), який очолював наукові експедиції Волинського краєзнавчого музею 1980-х років з вивчення та збору історичних і культурних пам’яток у храмах Волині.

Окремий зал музею облаштований для Холмської Чудотворної ікони Богородиці. Це одна з найдавніших у світі богородичних ікон, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва константинопольського письма кінця ХІст., чудотворний образ, який шанується у християнському світі.. З XIIIст. ікона знаходилась у Холмі – столиці Волинсько-Галицького князівства, де прославилась багатьма чудесами, тому й стала іменуватись Холмською. З нею пов’язані імена видатних історичних постатей: князя і короля Данила Галицького, польського короля Яна Казиміра, Папи Римського Климента XII, російського царя Олександра III. Більше як півстоліття доля ікони була невідомою. З 1944року ікону зберігала родина православного священика Гаврила Коробчука. У 2000роціі його донька Надія Горлицька передала ікону до музею. Сьогодні до чудотворного образу йдуть і екскурсанти, і паломники. За давньою традицією у свято Різдва Богородиці і день пошанування Холмської ікони (21 вересня) до неї влаштовують особливо урочисті і велелюдні хресні ходи.

Окрім експозиції музею, можна оглянути тематичні виставки, які представляють пам’ятки власної збірки, музеїв України та приватних колекцій. У музеї проводяться тематичні вечори, презентації, зустрічі, концерти камерної музики та духовного співу. Відвідини музею стануть захоплюючою мандрівкою у багатий світ сакрального мистецтва.
Туризм Музеї

28.09.11

Дуже цікавий і оригінальний музей. Він користується популярністю в лучан та гостей міста на рівні з замком Любарата. Широка експозиція музею відображає всю історію волинського іконописання. Особливою популярнісю користується холмська ікона, історія я.. Читати далі »

19.10.11

Даша, а ви вважаєте, що Холмська ікона Божої Матері, є привілей православя? Католики, Греко-католики і Буддисти теж послуговуються іконами у своєму бутті... Можливо ви хотіли сказати байдужих до релігії людей? А про музей - вірно - не соромно привес.. Читати далі »

10.12.18

Музей досить цікавий. Він зберігає оригінальні ікони 16-17 століття. Велика подяка за те що зберігли такі скарби до нашого часу!! Хочу наголосити що більшість ікон не торкнулась реставрація та вони мають справжній вигляд старовинних ікон, а не кольо.. Читати далі »

23.12.18

Музей якій вартий уваги, чудове зібрання ікон Волині 17 століття та деяких церковних елементів. Якщо завітали до Луцька раджу обов'язково включити у свій маршрут. В середу і суботу музей не працює.

20.01.19

Буде цікаво всім) А особливо творчим особистостям) Тут знаходитись животворящого ікона 11століття! Вартує піти хоча б заради цього.

07.03.19

Сакральне місце. Буде цікаво відвідати всім хто цікавиться темою релігії

09.03.19

Зберігається чудотворна ікона Матері Божої.

14.08.19

Чудовий музей! Надзвичайні експонати! Гарна розповідь від екскурсоводів. Єдине, що - касиру і охоронцю пасувало б бути більш привітними - бо двічі тут була і двічі на мене дивились з виразом обличчя - а чому сюди приперлися? і не завадило б, щоб .. Читати далі »

22.08.19

Чудова місцева пам'ятка. В музеї зібрані ікони XVI-XVIII століть, що були врятовані з знищених чи покинутих храмів різних куточків Волині. Є музеї про експонати, але після відвідин цього музею залишається глибоке враження про людей минулого. Ретельни.. Читати далі »

06.11.19

Ставлю 5 балів цьому музею заочно, так як я приїхав сюди у середу і нажаль цього дня тут вихідний. Ввічливий охоронець побажав мені прийти наступного разу. Але мені дуже радили сюди потрапити. Отже наступного разу я сюди обов'язково потраплю. Може ви.. Читати далі »

19.11.19

Дуже цікавий музей. Особливе враження справила Холмська ікона Божої матері, датована 11-12 ст., яку Іван Огієнко називав "захисницею України".

27.11.19

Унікальний музей і дуже цікава розповідь екскурсовода. А ще, усміхнена Мадонна, є не тільки в Єрусалимі. Побувайте тут. Побачте власними очима. Почуйте історію Холмської Богоматері, відчуйте її силу.

Мій відгук© Луцьк24