Головна Увійти Про сайт

Музей Волинської ікони


рейтинг: 5, відгуків: 12

Музей Волинської ікони
Адреса:м. Луцьк, вул. Ярощука, 5
Телефон:+380 3322 43412
Години:понеділок: 10:00–18:00 вівторок: 10:00–18:00 середа: Зачинено четвер: 10:00–18:00 пʼятниця: 10:00–18:00 субота: Зачинено неділя: 10:00–17:00
Музей волинської ікони в Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею відкритий в серпні 1993 року. Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Збірка музею нараховує більше 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва, а саме понад 600 ікон XVI-XIX ст., предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння, іконки), декоративну різьбу (царські врата, кіоти ікон) та скульптуру. Створення колекції пов’язане з іменем відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського (1904—1986), який очолював наукові експедиції Волинського краєзнавчого музею 1980-х років з вивчення та збору історичних і культурних пам’яток у храмах Волині.

Окремий зал музею облаштований для Холмської Чудотворної ікони Богородиці. Це одна з найдавніших у світі богородичних ікон, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва константинопольського письма кінця ХІст., чудотворний образ, який шанується у християнському світі.. З XIIIст. ікона знаходилась у Холмі – столиці Волинсько-Галицького князівства, де прославилась багатьма чудесами, тому й стала іменуватись Холмською. З нею пов’язані імена видатних історичних постатей: князя і короля Данила Галицького, польського короля Яна Казиміра, Папи Римського Климента XII, російського царя Олександра III. Більше як півстоліття доля ікони була невідомою. З 1944року ікону зберігала родина православного священика Гаврила Коробчука. У 2000роціі його донька Надія Горлицька передала ікону до музею. Сьогодні до чудотворного образу йдуть і екскурсанти, і паломники. За давньою традицією у свято Різдва Богородиці і день пошанування Холмської ікони (21 вересня) до неї влаштовують особливо урочисті і велелюдні хресні ходи.

Окрім експозиції музею, можна оглянути тематичні виставки, які представляють пам’ятки власної збірки, музеїв України та приватних колекцій. У музеї проводяться тематичні вечори, презентації, зустрічі, концерти камерної музики та духовного співу. Відвідини музею стануть захоплюючою мандрівкою у багатий світ сакрального мистецтва.

Мій відгук

code


Sokolov Serhii
25.02.20

Чудова експозиція. Багато ікон зібрано по селах і в дуже непоганому стані. На жаль деякі потребують реставрації

Світлана Рябоволик
27.11.19

Унікальний музей і дуже цікава розповідь екскурсовода. А ще, усміхнена Мадонна, є не тільки в Єрусалимі. Побувайте тут. Побачте власними очима. Почуйте історію Холмської Богоматері, відчуйте її силу.

Тамара Корніяка
19.11.19

Дуже цікавий музей. Особливе враження справила Холмська ікона Божої матері, датована 11-12 ст., яку Іван Огієнко називав "захисницею України".

Дмитрий Курпас
06.11.19

Ставлю 5 балів цьому музею заочно, так як я приїхав сюди у середу і нажаль цього дня тут вихідний. Ввічливий охоронець побажав мені прийти наступного разу. Але мені дуже радили сюди потрапити. Отже наступного разу я сюди обов'язково потраплю. Може ви.. Читати далі »

U-castle .
22.08.19

Чудова місцева пам'ятка. В музеї зібрані ікони XVI-XVIII століть, що були врятовані з знищених чи покинутих храмів різних куточків Волині. Є музеї про експонати, але після відвідин цього музею залишається глибоке враження про людей минулого. Ретельни.. Читати далі »

Аня Гошко
14.08.19

Чудовий музей! Надзвичайні експонати! Гарна розповідь від екскурсоводів. Єдине, що - касиру і охоронцю пасувало б бути більш привітними - бо двічі тут була і двічі на мене дивились з виразом обличчя - а чому сюди приперлися? і не завадило б, щоб .. Читати далі »

Helen Hrytsenko
10.07.19

Цікавий музей, привітні співробітники. Холмській іконі присвячено цілий зал, можна придбати зображення ікони на касі музею

Viktorija Kravchuk
07.07.19

Чудова експозиція. Варто відвідати

Marco Polo
09.03.19

Зберігається чудотворна ікона Матері Божої.

Viktor Grysiuk
07.03.19

Сакральне місце. Буде цікаво відвідати всім хто цікавиться темою релігії

Анастасія Савчук
20.01.19

Буде цікаво всім) А особливо творчим особистостям) Тут знаходитись животворящого ікона 11століття! Вартує піти хоча б заради цього.

Margarita G
23.12.18

Музей якій вартий уваги, чудове зібрання ікон Волині 17 століття та деяких церковних елементів. Якщо завітали до Луцька раджу обов'язково включити у свій маршрут. В середу і суботу музей не працює.

Сергій Вільний
09.12.18

Музей досить цікавий. Він зберігає оригінальні ікони 16-17 століття. Велика подяка за те що зберігли такі скарби до нашого часу!! Хочу наголосити що більшість ікон не торкнулась реставрація та вони мають справжній вигляд старовинних ікон, а не кольо.. Читати далі »

KOMANDOR
19.10.11

Даша, а ви вважаєте, що Холмська ікона Божої Матері, є привілей православя? Католики, Греко-католики і Буддисти теж послуговуються іконами у своєму бутті... Можливо ви хотіли сказати байдужих до релігії людей? А про музей - вірно - не соромно привес.. Читати далі »

Даша
28.09.11

Дуже цікавий і оригінальний музей. Він користується популярністю в лучан та гостей міста на рівні з замком Любарата. Широка експозиція музею відображає всю історію волинського іконописання. Особливою популярнісю користується холмська ікона, історія я.. Читати далі »

© Луцьк24