|
★ 4.4 Замок Любарта

рейтинг: 4.4, відгуків: 46
 Адреса: | Луцьк, вул. Кафедральна, 1A | Телефон: | +380 332 724 588 | Години: | понеділок: 10:00–19:00 вівторок: 10:00–19:00 середа: 10:00–19:00 четвер: 10:00–19:00 пʼятниця: 10:00–19:00 субота: 10:00–19:00 неділя: 10:00–19:00 |
Замок Любарта або Луцький замок - верхній замок Луцька, один з двох (частково) збережених замків, пам’ятник архітектури та історії національного значення. Один з найбільших найдавніших і найкраще збережених в Україну замків. Він є головним об’єктом історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».
Це єдина з українських фортець, яку бачив чи не кожен житель країни. Хоча б тому, що тримав у руці купюру в 200 гривень. 28-метрова В’їзна башта Луцького замку заслужила місце на звороті банкноти.
XIII-XIV ст. Фортифікаційна споруда, в якій виділяються три вежі: В’їзна або Вежа Любарта, що володів Луцьком (1340-80), Стирова, або Башта Свидригайла і Владича. У Владичій вежі в 1987 відкрито музей дзвонів.
Будівництво Верхнього замку почалося в 1350-і роки і в основному було завершено в 1430-і, хоча деякі елементи ще змінювалися протягом наступних століть. Окольний замок почали реконструювати в цеглі з 1502 року. З часу побудови замки були резиденцією Великого князя, а після утворення Королівства - резиденцією королівської влади, де були зосереджені політичні, адміністративні, судові, оборонні, релігійні функції центру воєводства Волинського.
У 1429 році в княжому палаці, який перебував у Верхньому замку, проходив з’їзд європейських монархів, метою якого було вирішення політичних та економічних питань центрально-східної Європи і вирішення питання про коронацію Вітовта. Замки неодноразово піддавалися нападу. Так, в 1431 році під час Луцької війни замки витримали облогу військ політичних супротивників великого литовського князя Свидригайла. У 1595 році замок був узятий військовими загонами Северина Наливайка.
На території замків перебували обидві кафедри - латинська Святої Трійці і православна Івана Богослова. У них проходили, крім того, зборів і сеймики волинської шляхти обох віросповідань. У замку діяли різного роду суди, які займалися питаннями міського та воєводського масштабу. В окремий період в замку діяв особливий суд - Луцький трибунал, якому підлягали кілька воєводств.
У XVIII столітті замок почав втрачати свої функції, що було пов’язано з громадськими трансформаціями суспільства Речі Посполитої. Окольний замок припинив своє існування, а в XIX столітті, коли Волинь була анексована до Російської імперії, і Верхній замок припинив існування. Залишилися руїни, які тільки на рубежі ХІХ-ХХ століть стали оберігати законом.
Протягом ХХ століття Верхній замок і залишки Окольніка були реставровані й сьогодні відкриті для відвідування. А на початку XXI століття був відновлений і невеликий шматочок Окольного замку.
 | рома 14.01.22
Як зайти в замок любирта |
 | рома 14.01.22
Що треба платити |
 | Ch.alina_98A 11.12.21
Дуже гарний замок! Ціна вхідного квитка мізерна - 50 грн для дорослого, 30 для дітей та студентів! Дошкільні діти - безкоштовно!!Певні пільгові категорії теж безкоштовно!!!За вхідним квитком можна оглянути музей книги, музей дзвонів, бойові галереї, .. Читати далі »свічкову майстерню. Якщо захочете сходити в церкву Іоана Богослова або ж на В'їздну вежу потрібно брати екскурсовода. Ціна екскурсовода 200 грн на групу до 10 чоловік. Індивідуальна, тобто якщо вас двоє 200 грн. Екскурсоводи у замку - професіонали!! РЕКОМЕНДУЮ!!!!
А ті, хто тут пише негатив, що за все окремо треба платити в замку то це не правда! Для початку могли б уточнити всю інформацію на касі а тоді тут писати!
Загалом чудове місце! Дякую, колективу замку за те, що бережете пам'ятку в належному стані! |
 | Mykola Pyroh 18.10.21
Замок красивий. Шкода, що персоналу (і мабуть правоохоронних органів) не вистачає для його обслуговування. Всі бійниці пописані і обшкрябані типовими "Здесь был ***" і т.і. З зовні замку взагалі присутні графіті. Дуже шкода, що ні гості міс.. Читати далі »та ні самі городяни не цінують історичну спадщину. Як вже писали в інших відгуках - вхід в замок - шпарина біля каси. Я такого ще ніде не бачив. Ні на вході ні в музеї сувенірів немає терміналу. Лучани, як ви плануєте заробляти на туристах? Ніхто не думає, що не всі туристи будуть ходити з готівкою? Я не проти заплатити гроші за вхід і побачити як сам замок так і його музеї, ну хочете зробіть ще окремо платний вхід на вежу, аби гроші дійсно йшли на підтримку і реставрацію. Але чекати поки наберуться люди на екскурсійну групу... сумнівне задоволення особливо якщо приходиш хвилин за 40 до наступної екскурсії або просто не хочеш ходити з групою. |
 | Тетяна Костюк 28.08.21
Обожнюю всім серцем цей замок. На мою думку, він найуспішніший в Україні, але є проблема: потрапити на вїзну вежу можна лише з екскурсоводом і просто прийшовши ти можеш не потрапити в групу, краще бронювати зарання. Також потрібно відслідковувати, чи.. Читати далі » немає якихось заходів на території замку, бо тоді доведеться значно більше заплатити і не факт, що вам цей захід буде до вподоби, але тут часто відбувається Ніч у Луцькому замку - jazz fest.
Взагалі на території замку є:
- крипта церкви (окрема екскурсія)
- музей дзвонів (на 1 з башт)
- музей книгодрукування
- майстерня свічкаря
Ше круто, що відкрилась нарешті 3 вежа для відвідувачів, останнього разу там була якась виставка
Загалом, це серце і окраса Луцька ❤ |
 | Світлана Коваль 23.08.21
Дуже гарне історичне місце (відчиняється о 10ій). Здивувало, що все доглянуте і має привабливий естетичний вигляд. Але майте на увазі, що, купуючи квиток (діє з 10 до 19ої години), ви не зможете потрапити в усі музеї на території: будуть доступні ли.. Читати далі »ше музей дзвонів, музей друку, майстерня у свічникаря. Сподобалась екскурсія на вежу. Але умова: лише з екскурсоводом (20 грн з людини) і теж треба дочекатись набору групи (це досить швидко). Варто враховувати, що підйом відбуаається вгору дуже вузенькими східцями ґвинтової драбини, людям похилого віку і з хворими ногами буде тяжкувато(( Більше того, постійно треба триматись за поручні, які перелапала велика кількість людей - майте санітанайзер:)) Квиток у підземелля коштує 50 грн і екскурсії кожні 2 години (10.00, 12.00, 14.00), важливо мати теплий одяг (там 10 градусів тепла). Сама екскурсія триває 1 годину, хоча більшість цього часу займають розповіді екскурсовода, ніж сам похід)) |
 | Настя Лисюк 22.08.21
Якщо ви були у Луцьку, але не відвідали замок Любарта, то втратили чи мало. Мало хто знає, але саме ця історична пам’ятка заражена на звороті 200 грн. Вхід на територію безкоштовний, однак якщо раптом ви захочете піднятися на в‘їзну вежу .. Читати далі »та подивитися панораму міста, то без екскурсовода вас туди не пустять(чого не було раніше). Вхідний квиток з екскурсією на вежу коштує в районі 20 грн, однак варто зазначити, що це того коштує. Вдалий кадр - це добре, але коротенька історія Луцького замку дійсно вражаюча.
Всього в замку 4 вежі: в одній із веж є майстерня миловаріння(вхід безкоштовний), а ще в одній періодично проводять виставки(вхід платний, але ціна символічна), ще в одній розташований музей дзвонів(вхід безкоштовний). На територіє є крамничка, де можна придбати сувеніри, купити воду. Доречі про воду(зазвичай в таких місцях вода в тричі дорожча, а ніж в магазині, а тут символічна ціна 10 грн за 0,5 л, що приємно здивувало. |
 | Ольга Плугатирьова 10.07.21
Луцький замок (замок князя Любарта) або Верхній замок - один з найбільших і найстаріших замків в Україні, який зберігся для нас майже в первозданному вигляді.
Замок Любарта - невід'ємна частина Луцька, його візитна картка. Символ величі Волині... Читати далі »
Раніше на цьому місці розміщувалося велике укріплене поселення, яке реконструював у цеглі син литовського князя Гедиміна – Любарт.
Стіни твердині гордо височіють до небес через століття, нагадуючи про колишні часи цього краю.
Замок зображений на звороті 200-гривневої купюри.
Сьогодні до В’їзної вежі підходять туристи з фотоапаратами, а колись міщани тут споглядали страти.
Стіни Луцького замку були свідками безлічі різних історичних подій. Ним відомі секрети великих князів та молитви простих людей… Вони бачили лютих ворогів зовні та підступні інтриги в середині. Але вони вистояли, щоб у кожного з нас сьогодні була можливість пізнати минуле, доторкнутися до історії!...
Замок Любарта – місце, яке необхідно одного разу побачити. |
 | Лилия Куценко 28.06.21
Замок цікавий, проте я очікувала більше вражень, оскільки мріяла тут побувати. Персонал вічливий, дуже приємні працівники, з якими можна поспілкуватись. Вхід на територію коштує 50 грн. За ці гроші можна прогулятись всередині, відвідати дзвіницю, муз.. Читати далі »ей книги і туалет. Інші музеї йдуть за додаткову плату: в один 30 грн, в другий 20 грн, в науки - 70 грн, щоб зайти на вершину - 20 грн, екскурсія по підземеллю ще 50 грн.
Це єдине місце де я з таким зустрілась... Тому і лишаю такий відгук, оскільки в інших фортецях просто платиш за вхід, а усе інше безкоштовно, бо це все входить в вартість, а тут ні... Це було дивно!!! Є побажання змінити це - нехай вхід буде дорожчим, але включатиме в себе музеї. Туалет бажає кращого... Кабінки лише дві, і дуже велика черга, коли багато людей на екскурсії. |
 | Alexandr Denisov 22.06.21
Турободiбна Вi'зна вежа з подвiйною брамою, гостроверхi Владича i Стирова над пiвденним урвищем поэдналися мiж собою товстостiнним муром iз заборолами, заховавши вiд людського й ворожого ока правительське ядро Волинi з готичним червоним палацом .. Читати далі »великого литовського князя посерединi замкового двору, з собором, резиденцiэю луцького эпископа, каплицею i сторожовими iзбами.
Мiцну фортецю збудував колись на стрiмкому березi Стиру - для себе й для майбутнiх нащадкiв Гедимiна - останнiй галицько-волинський князь Любарт, зрусинiлий литвин. I'i' можна взяти хiба що голодом або безводдям.
До замку зусiбiч тулиться багатолюдний Луцьк, вiдгороджений од лядського боку непрохiдними багнами над Стиром i Сапалаi'вкою; вийти з нього безмостовою дорогою можна тiльки трактом, що йде вiд Владичоi' вежi на Литву...
Скоморохи йдуть! Побрiшники! Баi'шники!
На трикутному брукованому майданi, що широким краэм уперся аж у Стир, а гострим у В'i' зну браму Любартового замку, зчинилася веремiя. Ярмарковий ритм умить порушився: обвiшанi шовком та оксамитом литовськi жидове, що з самого досвiтку звихались у натовпi, перши прослизли до оборонного муру, ховаючись iз своi'м крамом за вiрменськими ятками; львiвськи вiрмени перестали провадити гендель - застелювали плахтами ляди з шафраном, перцем i заморськими винами; украi'нни кметi, покинувши рибу, мед, вick, бiгли, штовкаючись, удiл майданом, щоб не прогавити оказii', тiльки тверськi торговi люди, мовчазнi й незворушнi, стояли нiбо нiчого й не трапилося, iз сороками з соболиними, бобровими й горностэвими шкурками i зневажливо знизували плечима:
- Невидаль яка! ГУСЕ-е-льники...
Замковi козачки, одвiрнi, служки, кухарi, забувши, по що i'х послали пiдстолii' та пiдчашi, протискалися крiзь натовп луцьких мiщан, котрi виходили на майдан у ярмарковi днi не так задля торгiв, а щоб прочути новини, якi iнколи просочувалися крiзь мури замку; шляхтичi й бояри стримано споглядали видовище збоку; найближче стояли цiкавi до всього волинськi кметi й каланники в смушевих шапках i широкополих кожухах.
Вiд рiчкового причалу, де розмiстилися торговi комори й купецькi гости, наближався строкатий гурт чоловiкiв у червоних, синiх та зелених свитах, з дудами, бубнами, лiрами, гуслями.
Р. Iваничук, "Черлене вино" |
 | Ice Baby 23.04.21
Окраса міста Луцьк і символ Волинської області.
Територія доглянута, охайна, відреставрована.
Сьогодні Луцький замок – це цілий музейний комплекс Так, на другому поверсі В’їзної вежі розташована виставка «Плитниця», де експону.. Читати далі »ються старовинні будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень. Тут також розміщена експозиція «Замкова сторожа». Варто не полінуватися піднятися на оглядовий майданчик вежі, з якого відкривається вигляд на старе місто.
У нижньому ярусі Владичої вежі можна потрапити у середньовічну в’язницю й оглянути відповідну експозицію. Ярусом вище – виставка замкової зброї, де можна оглянути замковий арсенал XV-XVII століть. А на двох верхніх ярусах вежі розмістився єдиний в Україні музей дзвонів. Тут зібрана чимала колекція дзвонів із України, Польщі, Австрії, Румунії, та Росії. Найдавніший з них датується 1647 роком.
Цікаво відвідати і Музей книги, який розмістився у колишній повітовій скарбниці, збудованій на початку XIX ст. У його колекції не лише старі книги, а й реконструйовані старовинні друкарські верстати.
Замок увійшов до переліку «Семи чудес України» і, безперечно, є одним з найвпізнаваніших історичних об’єктів нашого краю. |
 | Oleksandr Kadik 26.09.20
Сьогодні ми хочемо нагадати про місто, де народилися Сашко Положинський, Діма Монатік та Сергій Мартинюк. Мова про Луцьк.
Саме тут можна віднайти будинок, де жила сама Леся Українка. Дім, в якому жила родина Косачів у 1890-х роках, знаходиться на .. Читати далі »Кафедральній вулиці.
У самісінькому центрі Луцька височіє костел Петра і Павла, що будувався за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано і раніше був ще й колегіумом, на той час вищим навчальним закладом.
Звичайно ж, його головною пам'яткою є палац Любарта, чия історія налічує більше 600 років. Ми радимо не тільки прогулятися замком та його околицями, а й піднятися на найвищу вежу та роздивитися фундаменти давньої церкви Іоанна Богослова. |
 | Оксана Єфіменко 20.09.20
#Замок Любарта. ЛУЦЬК |
 | Олександр Стасюк 16.09.20
Дуже гарний замок! На мій погляд друге місце після Мукачівського Паланка |
 | Люда Остапчук 01.09.20
Майже всі виставки платні.... Збаразький, Дубенський, Острозький замки - кращі враження, більше експонатів за вхідний квиток. |
 | Наталі Назаркевич 26.08.20
Місце хороше але кругом всередині замку вхід платний, так не повинно бути, ніде такого немає. Бо дивитись в замку безкоштовно крім мурів немає нічого |
 | Yurii Tarasiuk 19.08.20
Досить непогано. Кімната минулих технологій досить цікава. Рекомендую якщо проїздом через Луцьк. Якщо їхати здалека спеціально в замок, варто почитати про нього до того. |
 | Juli Platon 10.08.20
Цікаво... Але щоб дізнатися і побачити більше треба доплачувати окрім входу додатково.... Але воно того вартує... Рекомендуємо! |
 | Pasha Lutsk 18.05.20
Невелика споруда, яка приймає туристів зі всього світу. Зараз закритий на карантин. Можна тільки обійти та побачити стіни. Коли відкритий, то відбуваються різні концерти, рицарські бої, свята"ковбаси та сала )))". |
 | виталий нечипоренко 19.04.20
Добре збережений історично цінний замок, який за свою багатовікову історію пам‘ятає і з‘їзд європейських монархів, і навали загарбників. Багато цікавих музеїв. Обов‘язково відвідайте і візьміть екскурсію. |
 | Валентина Михайловська 10.03.20
Дуже гарний замок. Помітно , що його відновлюють. На 'жаль не потрапили у деякі музеї,які розташовані на території замку,бо вони були зачинені. Потрапити тільки на екскурсію у вежу. Екскурсія цікава. Експозиція історичних артефактів дуже маленьк.. Читати далі »а, порівняно з іншими історичними музеями. Дуже гарне зібрання металевих кованих скульптур, виконаних в одній техніці місцевим майстром. Бажано поповнити експозиції. І для туристів порада- необхідно зручне взуття і штани, бо всюди є сходи з дуже високими сходинками. Але відвідати цей замок пропоную всім хто там не був. Крім того м.Луцьк дуже затишне і привітне. |
 | Мария Талах 07.03.20
За останні років 6 з останнього візиту змінилось не дуже багато. Хотілось би більше активностей. Ну і металевий дах яким накриті розкопки псує частину фотографій... Можливо можна поверх заліза закрити її дранкою, як і решта дахів замку. |
 | Инна Маслова 15.02.20
Замок вразив своєю міццю!! Дуже зручні оглядові майданчики, цікава колекція дзвіниць та досить мила крамничка з різноманітними сувенірами та надзвичайно низькими цінами. Відвідали художній музей під акомпанемент фортепіано! Картинами відомих і невід.. Читати далі »омих художників з хvii сторіччя було приємно розглядати під музику, за що окрема подяка співробітнику музею!
Із задоволенням відвідаємо замок ще влітку, дивовижний вид зі стіни фортеці на місто заворажував, тож гадаю вражень буде ще більше! |
 | Katya._.333 24.11.19
Цей замок досить цікавий і гарний. Але коли ми приїхали сюди на екскурсію, то проходив фестиваль м'яса й пива. Ми як виховані люди підійшли до каси перед входом і купили квитки (50грн), коли ввійшли, то побачили ще одну касу, де продавалися квит.. Читати далі »ки за вхід та екскурсії. Як виявилось в першій касі продавалися квитки на фестиваль, але ж ми приїхали не на фестиваль, а відвідати замок. Потім екскурсія по замку виявилась екскурсією лише по малесенькій його частині, бо через фестиваль закрили майже весь замок. Але на фестивалі немає ніяких розваг, лише прилавки з дорогим м'ясом. |
 | Іван Кобилянський 19.11.19
Дуже сподобався замок, в ньому ти відчуваєш що це дійсно замок,також сподобалась екскурсія на велику вежу з екскурсоводом.
В цьому замку можна відвідати різні виставки та музей кеиги, музей дзвонів, в середній башні ще є якийсь музей ( але нам сказ.. Читати далі »али що її закрвають на зимовий період ) . Або просто можна погуляти по території замку |
 | Сашко Старчак 10.11.19
Сьогодні (10 листопада) відвідав замок Любарта і отримав задоволення від роботи екскурсовода Анастасії - вона молодець, гарно подає інформацію, чітко, структуровано при цьому залучаючи слухачів до розповіді і доповнюючи це красивою усмішкою, шо не ма.. Читати далі »ловажливо для емоційного сприйняття) Можу рекомендувати замок Любарта і його красуню хорошого екскурсовода Анастасію) |
 | Вероніка Усс 02.11.19
Замок Любарта розташован на вул. Кафедральній, 27. м. Луцька. Романтичне, чарівне, казкове місце. Замок зображений на 200 грн. купюрі і був визнаний в акції "Сім чудес України" в Луцькому замку діє єдиній в Україні Музей дзвонів і Музей тех.. Читати далі »нологій минулого а також Музей книги із старовинними виданнями. Є оглядовий майданчик. |
 | Олександр Соловей 12.10.19
Сам замок класний, доречі відкрили екскурсію на вхідну вежу, висота якої десь десятого поверху.Одне не сподобалось що попали як раз коли в замку проводився food fest, і тупо заплатили не за вхід в замок а заплатили тіпа щоб попасти на фест який нам в.. Читати далі »загалі не потрібен був!!! Під час фесту все закрито і нікуди не можна зайти і нічого подивитись!!! Хоть одне добре що попали на екскурсію на вежу. |
 | Влада Ярмолюк 29.09.19
Замок Любарта, або Луцький замок — верхній замок Луцька, один із двох збережених замків, пам'ятка архітектури та історії національного значення. Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків.
У дворі замку було пров.. Читати далі »едено розкопки та знайдено фундамент храму із залишками широких стін та пристолом, а також кілька поховань біля стін храму. Чиї це поховання невідомо, а проведення егзгумації коштує дорого, тож останки покояться тут же біля стін храму у дерев'яних коробках. Час від часу тут проводяться Богослужіння.
Зараз відкрито для відвідувачів екскурсії за помірну плату. |
 | Dima Herasymyuk 19.09.19
Тріїчка тому що: від моменту мого останього візиту минуло близько 10 років і до дня сьогоднішнього мало що змінилося . деревяні сходи в аварійному стані . Зрозуміло що жодної перевірки вони не бачили , у європі такого б не допустили щоб відвідувачі к.. Читати далі »ористалися з аварійних сходів . Багато відвідувачів приходять з дітьми , і зновуж невеличкий нюанс , проміжок між кріпленям поручнів наскільки великий що і доросла людина пролізе , а висота не маленька . У стані зі сторони на старий ринок діра ще з часів будувагня самого замку , розташування дірки в такому місці що дитина може подумати що це гірка і схоче зїхати , невже не можна поставити елемантарної сітки ? Розумію що це памятка , але безпека передусім . Бюджет думаю замок має не маленький ( цьогорічна ніч у замку коштувала 300 грн . І не здивуюся що стажуть що мало хто завітав до замку у цю ніч , тільки перед моїми очима декілька десятків людей просто розвернулися почувши ціну . Дивлячись на заробітні плати 300 гривень це дещо завищена ціна , на мою думку у двічі ! Бажаю і водночас надіюсь що влада замку прийме міри відносно безпеки і зробить більш доступні ціни , тим самим заохотить до себе нових відвідувачів відповідно це принесе великі кошти , а великі кошти це розвиток і покращення Замку ! |
 | Paks 29.08.19
У замку проходять дуже багато різноманітних фестивалів, як історичного, етнографічного, так і музичного характерів. Це такі, як фестиваль дзвонарного мистецтва («Благовіст Волині»), флористичного мистецтва, «Меч Луцького замку».. Читати далі »;, частково Up—fest, мистецьке шоу «Ніч у Луцькому замку», джазовий фест Art Jazz Cooperation, частково «Поліське літо з фольклором» та інші події.
На другому поверсі Воротньої вежі розташована виставка «Плитниця», де експонуються старовинні будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень. Тут цегла, плитка, кахлі, черепиця. Тут також розміщена експозиція «Замкова сторожа». На самій вершині вежі є оглядовий майданчик, з якого відкривається вигляд на старе місто та його пам'ятки. У Стировій вежі розмістився клуб історичної реконструкції, виставки для відвідувачів не проводяться.
У Владичій вежі на нижньому ярусі розташовується виставка «В'язниця». Трохи вище — «Замкова зброя», де подається до огляду замковий арсенал XV—XVII ст. Єдиний в Україні музей дзвонів розмістився на двох верхніх ярусах вежі. Тут зібрана чимала колекція дзвонів з Волині та інших частин України, з Польщі, Австрії, Румунії, Росії. |
 | Лариса Іллюк 29.06.19
Замок Любарта недарма є однією з найкрасивіших фортифікаційних споруд України. Компактний і впізнаваний, він служить візитівкою міста Луцька та приваблює туристів. На території знаходиться ще декілька музеїв (музей дзвонів, музей старовинних технолог.. Читати далі »ій), мистецька галерея, археологічний розкоп першої місцевої церкви, доступний для огляду. У літню пору тут проходять різноманітні фестивалі, концерти та інші мистецькі дійства. Історія міста і замку зокрема цікава та насичена подіями, тож варто замовити екскурсію)) |
 | Roman Vaskin 21.06.19
Як на мене то замок гарно зберігся до наших днів. Видно внесені зміни, але від цього замок тільки виграв. Бо має закінчений вигляд. Не всім архітектурним спорудам так пощастило в Україні. Але на цьому переваги і закінчуються. В середині споруди майже.. Читати далі » нічого більш дивитись. Місто та держава особо нічого не вкладають у розвиток архітектурної пам'ятки для розвитку туризму. Навкруги замку розкинувся місцевий ринок. То просто якийсь жах. Сморід бруд та величезна купа металевих контейнерів. Ганьба місцевій владі. |
 | Олександр Т 10.06.19
хотів відвідати замок 09.06.19 із родиною, приїхав з іншої області, а там якісь гів...ки (вибачте на слові) влаштували махання кулаками ММА в історичній пам'ятці (ще і доказують що у них є дозвіл міської ради), ще і деруть 120 грн за вхід, хочет.. Читати далі »е бить один другого - у спортзал або ввечері на вокзал, а замок це для проведення дозвілля а не спортивний майданчик, вихідний день зіпсували, а так будівля ззовні красива |
 | Соломія Лимар 09.06.19
Сподобалась будівля і трубач |
 | Oksana Shnypir 15.05.19
Це прекрасно, що в Україні є такі історичні пам'ятки, на яких можна розвивати туризм. Але як і більшість з них, замок Любарта не можна назвати надто привабливим для туристів. Сподіваюся, що знайдуться кошти якось впорядкувати фортецю, прибрати д.. Читати далі »ощаті загорожі, які роблять замок схожим на незавершене будівництво.
Ще впадають в очі "відреставровані" стіни - звичайна сучасна кладка, яку навіть не намагалися стилізувати під старовину. І також вбиває варварство відвідувачів: стіни поописувані на кшталт "тут був Вася".
Проте незважаючи на все, що я понаписувала вище, замок Любарта варто відвідати. Обов'язково взяти екскурсійний тур. І навіть просто походити територією, щоб уявити, що колись тут було інше життя. Мабуть складніше, ніж зараз, небезпечніше. В чомусь простіше, в чомусь величніше. У цьому місці чути подих історії. |
 | Eugene Yatskov 10.03.19
Замок в хорошому стані і не далеко від центру. Тут не багато чого цікавого. Замок як і усі інші. Одна башта відчинена з музеєм дзвонів. Вид з стін не захоплюючий. Найцікавіше це художній музей на території замку. За вхід до нього окрема плата але дуж.. Читати далі »е мала. |
 | Катерина Вишневська 09.03.19
Очікування не відповідають реальності.
Єдине що було приємне,так це жінка,яка продавала квиточки в замок.
Дуже привітна і вічлива.
Все інше,як не в аварійному стані,так треба платити додаткові гроші (це про те щоб піднятися на одну із трьох башнь тре.. Читати далі »ба замовляти послуги екскурсовода)
На самій території замку немає практично нічого.
Тож подивиться замок буде достатньо не заходячи всередину
Але то моя особиста думка |
 | Сорочук Маряна 09.03.19
Єдиний в Україні замок, який збережений на 70%.
У цьому замку в 15ст. відбувся перший з'їзд європейських монархів.
Тут похований великий князь Вітовт.
Свої перші вірші тут написала видатна українська поетеса Леся Українка.
Поруч замку розташова.. Читати далі »ний ресторан адаптованої старолуцької середньовічної кухні. |
 | Іванка Герасимюк 23.02.19
Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. Сьогодні фортеця у Луцьку відкрита для відвідувачів. На території та в різних її частинах облаштовано музеї, також регулярно відбуваються виставки й цікаві події. Люблю їздити сюд.. Читати далі »и із друзями адже це досить цікаве місце, і розташований він недалеко від центру |
 | Анастасія Савчук 20.01.19
Я корінна лучанка вже 22 роки і вже неодноразово навідувалася в Замок Любарта. Кожного року там намагаються вигадати щось цікаве для відвідувачів та покращити що вже є. Таке враження, що скоро там буде все, що необхідне для туриста, щоб ознайомитись .. Читати далі »з головними пам'ятками міста. Це саме те місце де ви можете ознайомитися з історичними подіями, які відбувались, залізти на вежу (додатково потрібно заплатити 100 грн), відвідати музеї книги та з живописними полотнами відомих художників, пограти у велитенські шахи, насолодитись мурами одного із семи чудес України) На території замку влаштовують фестивалі. Тому варто шукати події і побачити живе історичне місце з музикою, ярмарками та лицарськими боями. |
 | DINA 31.01.16
Немає повної історичної екскурсії по усьому замку. А взагалі гарний замок. От тільки ніша екскурсоводів на жаль не на вищому рівні.. |
 | Марія 10.07.15
Замок цікавий,але якщо кожен раз бачити одне й те саме стає нудновато. |
 | софія 02.07.14
цікавий замок,музеї. Маю гарне враження |
 | Лана 21.03.13
Дійсно,враження неперевершені!Спостерігаючи за цими баштами,мурами ти розумієш що колись люди боролися, воювали за рідний край.Я вважаю наш замок найкращий!Можливо, тому що він став для нас таким рідним ,а можливо, тому що це, дійсно, архітектурна і .. Читати далі »історична памятка нашого українського народу.Тому варто цінувати наш рідний замок) |
 | Бафi 25.09.11
З усіх замків західногго регіону, наш мені подобається найбільше. Він самий гарний :) Більшість замків схожі на прості будинки, обнесені стіною, а до нашого заходиш і зразу уявляються середньовічні лицарі, готові захищати свій дім :) Квиток в замокк .. Читати далі »недорогий, а задоволення величезне!!! |
|