Луцьк24

Регистрация

Замок Любарта


рейтинг: 4.1, відгуків: 20

Замок Любарта
Адреса:м. Луцьк, вул. Кафедральна, 1A
Телефон:+380 332 724 588
Години:понеділок: 10:00–19:00 вівторок: 10:00–19:00 середа: 10:00–19:00 четвер: 10:00–19:00 пʼятниця: 10:00–19:00 субота: 10:00–19:00 неділя: 10:00–19:00
Замок Любарта або Луцький замок - верхній замок Луцька, один з двох (частково) збережених замків, пам’ятник архітектури та історії національного значення. Один з найбільших найдавніших і найкраще збережених в Україну замків. Він є головним об’єктом історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

Це єдина з українських фортець, яку бачив чи не кожен житель країни. Хоча б тому, що тримав у руці купюру в 200 гривень. 28-метрова В’їзна башта Луцького замку заслужила місце на звороті банкноти.

XIII-XIV ст. Фортифікаційна споруда, в якій виділяються три вежі: В’їзна або Вежа Любарта, що володів Луцьком (1340-80), Стирова, або Башта Свидригайла і Владича. У Владичій вежі в 1987 відкрито музей дзвонів.

Будівництво Верхнього замку почалося в 1350-і роки і в основному було завершено в 1430-і, хоча деякі елементи ще змінювалися протягом наступних століть. Окольний замок почали реконструювати в цеглі з 1502 року. З часу побудови замки були резиденцією Великого князя, а після утворення Королівства - резиденцією королівської влади, де були зосереджені політичні, адміністративні, судові, оборонні, релігійні функції центру воєводства Волинського.

У 1429 році в княжому палаці, який перебував у Верхньому замку, проходив з’їзд європейських монархів, метою якого було вирішення політичних та економічних питань центрально-східної Європи і вирішення питання про коронацію Вітовта. Замки неодноразово піддавалися нападу. Так, в 1431 році під час Луцької війни замки витримали облогу військ політичних супротивників великого литовського князя Свидригайла. У 1595 році замок був узятий військовими загонами Северина Наливайка.

На території замків перебували обидві кафедри - латинська Святої Трійці і православна Івана Богослова. У них проходили, крім того, зборів і сеймики волинської шляхти обох віросповідань. У замку діяли різного роду суди, які займалися питаннями міського та воєводського масштабу. В окремий період в замку діяв особливий суд - Луцький трибунал, якому підлягали кілька воєводств.

У XVIII столітті замок почав втрачати свої функції, що було пов’язано з громадськими трансформаціями суспільства Речі Посполитої. Окольний замок припинив своє існування, а в XIX столітті, коли Волинь була анексована до Російської імперії, і Верхній замок припинив існування. Залишилися руїни, які тільки на рубежі ХІХ-ХХ століть стали оберігати законом.

Протягом ХХ століття Верхній замок і залишки Окольніка були реставровані й сьогодні відкриті для відвідування. А на початку XXI століття був відновлений і невеликий шматочок Окольного замку.
Туризм Музеї

25.09.11

З усіх замків західногго регіону, наш мені подобається найбільше. Він самий гарний :) Більшість замків схожі на прості будинки, обнесені стіною, а до нашого заходиш і зразу уявляються середньовічні лицарі, готові захищати свій дім :) Квиток в замокк .. Читати далі »

21.03.13

Дійсно,враження неперевершені!Спостерігаючи за цими баштами,мурами ти розумієш що колись люди боролися, воювали за рідний край.Я вважаю наш замок найкращий!Можливо, тому що він став для нас таким рідним ,а можливо, тому що це, дійсно, архітектурна і .. Читати далі »

02.07.14

цікавий замок,музеї. Маю гарне враження

10.07.15

Замок цікавий,але якщо кожен раз бачити одне й те саме стає нудновато.

31.01.16

Немає повної історичної екскурсії по усьому замку. А взагалі гарний замок. От тільки ніша екскурсоводів на жаль не на вищому рівні..

20.01.19

Я корінна лучанка вже 22 роки і вже неодноразово навідувалася в Замок Любарта. Кожного року там намагаються вигадати щось цікаве для відвідувачів та покращити що вже є. Таке враження, що скоро там буде все, що необхідне для туриста, щоб ознайомитись .. Читати далі »

23.02.19

Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. Сьогодні фортеця у Луцьку відкрита для відвідувачів. На території та в різних її частинах облаштовано музеї, також регулярно відбуваються виставки й цікаві події. Люблю їздити сюд.. Читати далі »

09.03.19

Єдиний в Україні замок, який збережений на 70%. У цьому замку в 15ст. відбувся перший з'їзд європейських монархів. Тут похований великий князь Вітовт. Свої перші вірші тут написала видатна українська поетеса Леся Українка. Поруч замку розташований р.. Читати далі »

09.03.19

Очікування не відповідають реальності. Єдине що було приємне,так це жінка,яка продавала квиточки в замок. Дуже привітна і вічлива. Все інше,як не в аварійному стані,так треба платити додаткові гроші (це про те щоб піднятися на одну із трьох башнь тре.. Читати далі »

10.03.19

Замок в хорошому стані і не далеко від центру. Тут не багато чого цікавого. Замок як і усі інші. Одна башта відчинена з музеєм дзвонів. Вид з стін не захоплюючий. Найцікавіше це художній музей на території замку. За вхід до нього окрема плата але дуж.. Читати далі »

15.05.19

Це прекрасно, що в Україні є такі історичні пам'ятки, на яких можна розвивати туризм. Але як і більшість з них, замок Любарта не можна назвати надто привабливим для туристів. Сподіваюся, що знайдуться кошти якось впорядкувати фортецю, прибрати дощаті.. Читати далі »

09.06.19

Сподобалась будівля і трубач

10.06.19

хотів відвідати замок 09.06.19 із родиною, приїхав з іншої області, а там якісь гів...ки (вибачте на слові) влаштували махання кулаками ММА в історичній пам'ятці (ще і доказують що у них є дозвіл міської ради), ще і деруть 120 грн за вхід, хочете бит.. Читати далі »

21.06.19

Як на мене то замок гарно зберігся до наших днів. Видно внесені зміни, але від цього замок тільки виграв. Бо має закінчений вигляд. Не всім архітектурним спорудам так пощастило в Україні. Але на цьому переваги і закінчуються. В середині споруди майже.. Читати далі »

29.06.19

Замок Любарта недарма є однією з найкрасивіших фортифікаційних споруд України. Компактний і впізнаваний, він служить візитівкою міста Луцька та приваблює туристів. На території знаходиться ще декілька музеїв (музей дзвонів, музей старовинних технолог.. Читати далі »

29.08.19

У замку проходять дуже багато різноманітних фестивалів, як історичного, етнографічного, так і музичного характерів. Це такі, як фестиваль дзвонарного мистецтва («Благовіст Волині»), флористичного мистецтва, «Меч Луцького замку», частково Up—fest, мис.. Читати далі »

19.09.19

Тріїчка тому що: від моменту мого останього візиту минуло близько 10 років і до дня сьогоднішнього мало що змінилося . деревяні сходи в аварійному стані . Зрозуміло що жодної перевірки вони не бачили , у європі такого б не допустили щоб відвідувачі к.. Читати далі »

29.09.19

Замок Любарта, або Луцький замок — верхній замок Луцька, один із двох збережених замків, пам'ятка архітектури та історії національного значення. Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. У дворі замку було проведено розко.. Читати далі »

12.10.19

Сам замок класний, доречі відкрили екскурсію на вхідну вежу, висота якої десь десятого поверху.Одне не сподобалось що попали як раз коли в замку проводився food fest, і тупо заплатили не за вхід в замок а заплатили тіпа щоб попасти на фест який нам в.. Читати далі »

02.11.19

Замок Любарта розташован на вул. Кафедральній, 27. м. Луцька. Романтичне, чарівне, казкове місце. Замок зображений на 200 грн. купюрі і був визнаний в акції "Сім чудес України" в Луцькому замку діє єдиній в Україні Музей дзвонів і Музей технологій ми.. Читати далі »

Мій відгук© Луцьк24